• PAYLAŞ

Mezoterapi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

  • 07/09/2016 - 17:40
  • 0 Yorum
  • 1091 görüntüleme

Mezoterapi seanslarıyla ilk faktör olarak selülit, sarkma, bölgesel yağlanma ve gevşeme sorunlarını kolaylıkla çözümleyebilirsiniz. Mezoterapi seanslarının ayrıntıları ve kimler üzerinde fayda sağladığı hakkında Estetik International Sağlık Grubu medikal doktorları detaylı açıklamalarda bulundu:

Mezoterapiyi seanslarını kimler tercih etmeli?

Aşırı kilolarınız bulunmuyorsa ama vücudunuzda bütün uğraşlarınıza rağmen inceltme sağlayamadığınız bölümler varsa mezoterapi seansları ile zayıflamayı deneyebilirsiniz. Özellikle direnç gösteren göbek yağlarınız, basen ve kalçada bölgelerinizde birikmiş yağlanma sorunlarınız, selülitli doku yada sallanan kol içleri varsa ve bunun yanı sıra spor yapmaya ayıracak vaktiniz veya isteğiniz de yoksa kesinlikle uygulanacak en uygun yöntem mezoterapidir. Selülit tedavisi konusunda mezoterapi en fazla tatbik edilen ve tercih edilen uygulamalar arasında yer almakta. Ayrıca uygulanana birçok incelme terapisinin ardından, düzenli olarak egzersiz programı uygulamak gerekli iken mezoterapide uygulamasında böyle bir şart yok.

mezoterapi-nedir-ve-nasil-yapilir-1

Mezoterapi 1952 yılından beri uygulanmakta;

Mezoterapi seansları bir çeşit orta deri tedavisidir. Ortalama olarak 8 veya 10 seansta olumlu sonuçlar alınır. Ülkemizde son yıllar içerisinde duyulmuş olmasına rağmen aslında temeli 1952 yılına dayanan son derece eski bir sistemdir. Sistemin uygulanması cilt altına çok ince uçlu olan mezoterapi iğnesi ile özel bir karışımın enjekte edilmesi şeklinde işler. Bu karışımın içerisinde ödem çözücü, dolaşımı oldukça hızlandıran ve yağ birikimini neredeyse tamamen engelleyen bazı ilaçlarla, vitamin ve bunun yanında mineraller bulunmakta.

Mezoterapi Seansları Sırasında Ağrı Hissedilir mi?

Bu tamamen sizin ağrı eşiğinize bağlıdır. Hastalardan büyük bir çoğunluğu genel olarak herhangi bir acı hissetmezler. İsteklerine bağlı olarak hastalara işlemden yaklaşık 20 – 30 dakika kadar evvel lokal anestezi etkisi sağlayan ve acıyı hafifleten kremler uygulanır. Gebelik durumu yoksa, bebek emzirmiyorsanız, kalp, böbrek yada diyabet gibi rahatsızlıklarınız yoksa tereddüt etmeden mezoterapiye başlayabilirsiniz. Uzman hekimler aracılığı ile uygulandığı takdirde ciddi yada kalıcı bir yan etkisi kesinlikle bulunmaz. İğne yapılan yerlerde yada çevresinde son derece hafif kızarıklık, hafif şişlik veya morarma oluşabilir ama bunlar kısa sürede düzelmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 2.5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉