• PAYLAŞ

USB Belleğe Şifre Nasıl Koyulur? 

  • 07/09/2016 - 17:20
  • 0 Yorum
  • 1106 görüntüleme

Konu teknoloji olduğu zaman ilk akla gelen depolama alanları oluyor. Günümüzde hazırlanan her programın veya yazılımın özellikleri artış gösterdikçe kullandığımız cihazlar üzerinde kapladıkları alanlarında artmasına neden oluyor. Bu bütün uygulamaları üst üste gelmesi ve kendinize özel olan bilgiler, resim ve videolar derken bir bakmışınız ki artık bir resim daha kayıt yapacak alan kalmamış. Durum bu hale gelince çok fazla bir seçenek bulunmuyor bu seçenekler arasında kullandığınız cihazınızın depolama alanını genişletmek, harici bir depolama alanı kullanmak.

Genel olarak en çok tercih edilen harici depolama alanlarına yönelmek oluyor. Bunların en başında bulut depolama alanları geliyor evet bulut depolama alanları oldukça iyi ama ne yazık ki sadece internet erişiminiz olduğu zamanlarda ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor. Bu nedenlerden dolayı en çok tercih edilen ek depolama alanları hem sundukları alan bakımından hem de cazip olan fiyatları açısından USB bellekler oluyor.

USB bellekleri sanırım artık kullanmayan kimse kalmadı herkesin bir cebinde mutlaka bir tane USB bellek var diyebiliriz. Depolama alanı konusunda son derece kolaylık sağladığı inkar edilemez bir gerçek aynı zaman küçük ve oldukça pratik. Buraya kadar sanırım hiçbir sorununuz yok peki güvenlik olarak hiç düşündünüz mü? Bu cebimize kolayca sığan ve genel olarak bizim için son derece önemli olan bilgileri USB belleklerde savunmasız bir şekilde taşıdığınızı, savunması olduğunu özellikle belirtiyorum eğer siz bir önlem almamış iseniz USB belliğinizi kaybettiğiniz de içerisinde bilgilerin başkaları tarafından kolaylıkla görülmesi USB belleği takacak bir USB port bulması kadar kolay. Bu nedenler bu yazımızda sizlere kullandığınız USB belleklere nasıl şifre koyulacağını anlatacağız.

USB belleğinize şifre koymanız için size kullanımı oldukça basit olan Rohos Mini Drive isimli tamamen ücretsiz bir yazılım sayesinde kullandığınız USB belleğinize son derece kolay şifre koyabilirsiniz.

Rohos Mini Drive yazılımını bilgisayarlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonraki aşamada izleyeceğiniz adımlar son derece basit, yazılım kurulduğunda açılacak olan otomatik pencereden USB belleğinizi seçiyoruz ve şifreleme işlemini başlatıyoruz. Şifreli kısmı oluşturması ortalama olarak 10-15 dakika sürer.

usb-bellege-sifre-nasil-koyulur-1

Şifreleme işlemi bittiğinde şifrelediğiniz dosyalar. exe uzantılı olarak görülecektir aynı zaman da kurduğunuz yazılımı kaldırabilirsiniz. Şifreleme işlemi yapılırken mini bir driver da kurulmuş oldu sizin yapmanız gereken sadece USB belleğinizi porta takmak olacak.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉