• PAYLAŞ

Şık Hanımefendi Olmanın Sırları Nelerdir?

  • 27/04/2017 - 14:55
  • 0 Yorum
  • 2137 görüntüleme

Şık Hanımefendi Olmanın Sırları Nelerdir?

Tüm kadınlar şık bir görünüme sahip olmak için sürekli olarak giyim hakkında kendilerini geliştirmeye çalışmaktadır. Ancak birçoğu modayı yakından takip etme niyetiyle görünümlerini bozmaktadır. Çünkü moda her zaman size şık bir hanımefendi olarak ortaya çıkarmaz. Şık bir görünüme sahip olmak ve bunun yanında hanımefendiliğinizi korumak istiyorsanız öncelikle kendi giyim tarzınızı oluşturmalısınız. Tabi sadece giyim tarzını oluşturmak sizin için yeterli olmaz. Bunun yanında bazı detaylara da dikkat etmeniz gerekiyor. Yazımızın devamında sizler için şık hanımefendi olmak için yapılacaklardan bahsedeceğiz. Bu sayede her ortamda dikkat çeken giyim tarzınız ile bir adım ortaya çıkmayı başaracaksınız.

Şık Hanımefendi Olmak İçin Gereken Detaylar

Hanımefendi olmak için giyim detaylarından daha çok özgüvenli ve memnuniyet içinde hareket etmeniz önemlidir. Kişinin öncelikle kendini kabul etmesi gerekiyor. Ardından karşısında bulunan insanlar onu kabul edeceklerdir.

Giyiminizde her zaman onurlu ve şık giyinmeye özen göstermelisiniz. Bunu ancak kendinize yakışan ve kişiliğinizi ortaya koyan kıyafetler alarak yapabilirsiniz. Akıllı bir kadın alışverişten aldığı kıyafetlerin sayısına değil o kıyafetlerin kalitesine bakar. Bu da alacağınız kıyafetlerde polyester yerine ipek ve keteni tercih etmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Hanımefendi olmak aynı zaman kültürlü bir kişi olmayı gerektirir. Bunun için arkadaşlarınız ile buluşarak seviyesi yüksek tartışmalar yapmanız da fayda var. Bu tartışmalar sizin ufkunuzu genişletir. Aynı zamanda konuşma konusunda kendinizi geliştirir ve daha iyi bir konuşma yeteneğine sahip olursunuz.

Toplum içerisinde dinlenmek istiyorsanız konuşmanızda tonlama yapmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanında dikkat çekmek amacıyla yapılan yüksek sesle konuşmak ya da sesli kahkahalar atmak çirkin bir davranış olacaktır.

Hanımefendi bayanlar her zaman terbiyeli davranırlar. Sevmediğiniz ve yan yana bulunmaktan hoşlanmadığınız insanlara karşı bile terbiyenizi hiçbir zaman elinizden bırakmamalısınız. Bunun yanı sıra etrafınızda olmasını istediğiniz insanları dikkatli bir şekilde tercih etmelisiniz. Sizi yukarı çekecek olanlar ile arkadaşlık kurmalısınız. Sizin duruşunuzu bozacak ve size ayak uyduramayacağının farkına varmış olduğunuz insanlar ile olan bağlantınızı kısa tutmanızda fayda var.

[Toplam:17    Ortalama:2.3/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉