• PAYLAŞ

Sokak Modası Nasıl Yapılır?

  • 16/10/2016 - 10:54
  • 0 Yorum
  • 998 görüntüleme

Sokak Modası Nasıl Yapılır?

Moda günümüzde büyük moda şirketleri tarafından belirleniyor. Bir daha ki kış insanların giyecekleri kıyafetler şimdiden hazırlanıyor. Alışveriş gittiğiniz AVM’lerde sizin için hazırlanan belirli kalıplarda olan kıyafetleri tercih etmeniz isteniyor. Ancak mutlaka etrafınızda ki insanlardan ya da sanatçılardan duymuşsunuzdur. Biz bu moda akımını oluştururken sokaktan faydalanıyoruz derler. Yani aslında bizden aldıkları ilhamla bizlerin giyeceği ürünleri hazırlayıp bizim almamız için satıyorlar.

Biraz aykırı olmak kendi istediği giymek herkesin yapması gereken harekettir. İlla yüksek paralar vererek önemli bir markanın tişörtünü ya da jean’i almak zorunda değilsiniz. Kendi modanızı kendiniz ortaya çıkarabilirsiniz. Klişeler ile sınırlı kalmak zorunda kalmak istemiyorsanız bu modayı tercih etmeniz gerekiyor. Bunu size bizim tarif etmemiz imkansızdır. Kendinizi çok iyi tanımanız gerekiyor ve kıyafet tercihlerinizi ona göre yapmalısınız.

sokak-modasi-nasil-yapilir-1

Beyaz bir tişörtün altında mavi renk bir Jean pantolon giyerek kombini tamamlayabileceğiniz söyleyebiliriz. Ya da yeşil tonlarında alacağınız bir elbisede giyeceğiniz ayakkabının modelini ya da çantanın rengini sizlere anlatabiliriz. Bizim ya da başkasının giyim tercihlerinize müdahale etmesi sokak modasının ruhuna aykırıdır. Amaç bireysellik etrafında hareket etmektir. İsterseniz birbirine aykırı iki rengi giyebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinizdir. Yakışması ya da yakışmaması sizin için yeterlidir. Etrafınız da bulunan insanların buna karışmaları çok da önemli değildir.

Giydiğiniz kıyafetlerin çok saçma olduğunu, bunu giyerek kendinizi çok çirkin bir hale getirdiğinizi size söyleyecek çok sayıda insan olacaktır. Ancak bu noktada unutmamanız gereken çok önemli bir detay vardır. Günümüzde modasına yön veren insanların ilhamlarını sokak modasından aldıklarıdır. Yani sizden ya da benden gördükleri giyim tarzına bakarak insanlara satabilecekleri ürünleri nasıl yapacaklarına karar veriyorlar. Aslında onlar günümüzün en büyük taklitçilerinin başında geliyor.

Kendi zevkinizi, tarzınızı, duygularınızı, kararlarınızı yani özgürlüğünüzü ifade etmek için karar vermelisiniz. Giydiğiniz kıyafetlerde küçük dokunuşlar yapabilir, ikinci el kıyafetleri hoşunuza gittiği için alabilir ya da pazarda dolaşırken modeli hoşunuza giden bir tişört ya da kazak satın alabilirsiniz. Sokak modası kişinin kendi verdiği kararla oluşmasıdır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉