• PAYLAŞ

Scorp Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

  • 15/10/2016 - 20:25
  • 0 Yorum
  • 1096 görüntüleme

Scorp Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

Yeni sosyal platform Scorp, türk yazılımcılar tarafından geliştirilen yenilikçi bir sözlük uygulaması olarak ortaya çıktı. Henüz kullanıma sunulmasından oldukça kısa bir süre olmasına rağmen oldukça popüler olan bu uygulama, mantık olarak bakıldığında bir sözlük gibi çalışsa da uygulamada yazılardan daha çok videoların konuştuğunu söyleyebiliriz. Vine ile kıyasladığınız da videolar konusunda daha uzun süre verilen Scorp ‘da  15 saniyelik videolar kaydedebilme imkanınız bulunuyor.

Uygulamanın Türk yazılımcılar tarafından geliştirilmesine karşın girişinde İngilizce olarak  karşılaşıyorsunuz. Son yapılan güncelleme ile beraber artık bu sorun giderildi artık Türkçe olarak karşılanıyorsunuz. Uygulama içerisinde İngilizce ve Almanca dilleri eklentisi de bulunmakta. Uygulamayı kullanmaya başladığınız da kurallar sayfası karşınıza çıkıyor oldukça kibar bir şekilde nasıl bir platforma olduğu konusunda uyarılıyorsunuz. Yüklediğiniz videoların bir moderatör ekibi tarafından inceleneceğini ve uygun görülmez ise sileceğiniz açıkça belirtilmiş.

Uygulama içerisinde diğer sosyal medya uygulamaları gibi kullanıcı yada konu takip etme olanağınız bulunuyor. Dilediğiniz konu ile alakalı video hazırlamanıza imkan tanıyan Scorp, sadece maksimum 15 saniyelik videolar hazırlayabilirsiniz, uygulama içerisinde bas çek sistemi ile kullanarak hazırlayabileceğiniz videolarınız üzerinde dilediğiniz şekilde kısaltma yada düzeltme yapabilme imkanınız bulunuyor.

Scorp uygulaması üzerinden istediğiniz bir kategoriyi seçerek inceleme yapabiliyorsunuz. Seçtiğiniz konu ne olursa olsun bu konu ile alakalı yüzlerce video ile karşılaşmanız mümkün. Uygulama oldukça eğlenceli aklınıza gelebilecek her konu hakkında bir video bulmanız mümkün.
scorp-nedir-ve-ozellikleri-nelerdir

Scorp uygulamasının sosyal platformda her geçen daha fazla yer alacağını daha bu günden söylemek mümkün. Scorp hakkında olumsuz olarak söyleyebileceklerimiz mobil veri üzerinden kullanmamanız gerektiği tamamen video odaklı olmasından dolayı bir kota canavarı diyebiliriz. Uygulama içerisinde reklamı yok, son derece rahat bir ortam. İster videolarınız da kendinizi çekin isterseniz anonim kalın. Tabii uygulamaya baktığınız artık ünlülerin bazıları da bu uygulamaya akın etmiş olduğunu söyleyebiliriz. Uygulama içerisinde takımlar bulunuyor. Üyeler birbirlerini daha yakından tanımak adına takımlar oluşturuyor ve bu takımlar birbirleriyle bir araya gelerek scorp çekmek olsun aktiviteler olsun imza atıyorlar. Bu detayların haricinde illere özel buluşmalarında mevcut olduğunu söylemeliyiz.

Scorp uygulamasını Anroid işletim sistemli cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

Scorp uygulamasını İOS işletim sistemli cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamayı cihazlarınıza indirmenizden sonra kurulumu oldukça basit. Uygulamayı kurup çalıştırmanızdan sonra size kayıt seçeneği sunuyor ister Facebook hesabınızı isterseniz Mail adresiniz üzerinden kayıt olabiliyorsunuz. Seçimi yapmanızdan sonra devam ediyorsunuz. Devam dediğiniz zaman kullanım şartlarını da kabul etmiş oluyorsunuz.

scorp-nedir-ve-ozellikleri-nelerdir-3

Kullanacağınız hesap seçimini yapmanızdan sonra karşınıza kayıt ekranı çıkacaktır bu ekranda yapmanız gereken hesap bilgilerinizi ve kullanıcı adını belirlemeniz ve ardından kayıt ol diyerek devam etmeniz yeterli olacaktır.

scorp-nedir-ve-ozellikleri-nelerdir-2

Kullanıcı adı ve hesap bilgileriniz girdikten sonra kayıt ol demeniz ile beraber artık Scorp uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

scorp-nedir-ve-ozellikleri-nelerdir-4

Uygulamanın ara yüzü son derece basit olmasından dolayı kullanım sırasında bir zorluk çekmeyeceğinize eminiz. İyi eğlenceler.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉