• PAYLAŞ

Son Zamanların Yeni Trendi Pokemon Go

  • 13/07/2016 - 16:21
  • 0 Yorum
  • 773 görüntüleme

large - Kopya

Doksanlı yıllar da adından çok söz ettiren popüler oyunlar arasında olan Pokemon yeniden günümüzde yine sahneye çıktı ve Pokemon çılgınlığı başladı.

Akıllı telefonlara göre oynanmaya yönelik mobil olarak hazırlanan Pokemon Go sunulduğu ilk günden itibaren oldukça büyük ilgi gördü. İlk olarak kullanıma sunulan Yeni Zelanda ve Avustralya’da ardından ise şimdi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki oyunculara sunulan Pokemon Go oyun kullanıma sunulduktan kısa bir süre içerisinde serverları çöktü.

Nintendo tarafından kullanıma sunulan ve bir ortaklık girişim olarak piyasaya sunulan oyun Pokemon Go ismi verilirken oyun henüz Türkiye’de oynanabilir durumda değil.

Gerçek Yaşamda Oynanıyor!

Oyunun tamamen gerçek haritalar ve kamera üzerinden oynanıyor olması, kullanıcıların kendi yaşamı üzerinden oyunu oynayabilmesi kullanıcıları çok daha farklı bir duruma getirirken, kullanıcıların kendi yaşadığı şehirlerde Pokemon avına çıkmasını sağlayarak oldukça zevkli dakikalar yaşatırken, oyunda ilerlemeye başladıkça daha zor pokemonlar şehrin farklı noktalarında karşınıza çıkmaya başlıyor.

 

Şehirde dolaşan Pokemonları yakalamak için kullanıcıların kendi Pokemon’ları ile mücadele etmesi gerekirken görevlerin tamamlanması ve şehirdeki tüm Pokemonların yakalanması oyundaki temel amaç.

Oyunun içinde toplamda 722 farklı Pokemon karakterlerinin yer aldığının altı çizilirken, oyunda bulunan Pokemonların yerlerinin belirlenebilmesi ve Pokemonların yakalanabilmesi için kilometrelerce gezmek ve hatta bazen çok uzakta olan yerlere de gitmek gerekiyor. Bu açıdan oyunun en  zor aşamalarından bir tanesi de uzak yerlerde bulunan Pokemonların avlanması diyebiliriz.

Oyun hakkında yapılan ilk açıklamalarda oyunun dağıtım tarihleri ve süreci ile ilgili hiçbir bilgi paylaşılmazken özellikle oyunun hangi tarihte sunulacağı ve Türkiye’de ne zaman oynanabileceği bilinmiyor. Şu an kullanıcılara ücretsiz bir şekilde  sunulan oyun bir çok ülkede oynanabilir durumda. Son zamanlarda sosyal medyada dolaşan videolara bakarsanız oyunun oynanışı hakkında oldukça bilgi edinebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉