• PAYLAŞ

Google Anvato’yu Satın Aldı

  • 13/07/2016 - 16:15
  • 0 Yorum
  • 749 görüntüleme

anvato-google

Video alanında son derece başarılı çalışmalar yapan ve video konusunda oldukça farklı yenilikler getiren Anvato Google tarafından satın alındı.

2007 yılının başlarında Alper Turgut tarafından kurulan firma kurulduğu ilk yıl olan 2007  itibariyle gelişimini hızlı bir şekilde sürdürerek çok önemli bir yere ulaşmayı başardı. Anvato bu hızlı gelişimi Google’ın fazlasıyla ilgisini çekmiş durumda. Satın alımla ilgili yapılan son açıklamalarda Google tarafından yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığı ve Google ile birlikte özel bir iş ortaklığının başarı ile kurulduğu belirtilirken Anvato özellike Ar-Ge çalışmalarının tamamını Google kendi bünyesinde gerçekleştirecek.

Online video konusunda oldukça farklı fikirleri ve özellikleriyle dünya genelinde son derece ilgi çekmeyi başaran Anvato bu yapılan anlaşma ile birlikte artık Google bünyesinde Ar- Ge çalışmalarını sürdürecek ve gelişimini burada gösterecek. Google ‘un aslında video konusunda kendisini geliştirilmek istemesi amacıyla böyle bir anlaşma yaptığı bilinirken bu konuda ilk çalışmaların tam olarak neler olacağı ve Anvato’nun Google’a neler katacağı da merak konusu.

Satışın Bedeli 

Google tarafından yapılan anlaşma ve gerçekleştirilen satın alma ile birlikte en çok merak edilen detaylar arasında satın almanın ne kadar olduğu. Bu konuda Google tarafından şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmiş değil. Google bir açıklama yapmazken aynı zamanda satın alma bedeli ile ilgili Anvato firmasından da herhangi bir açıklama yapılmadı. Bizlerin bu konu ile ilgili yapacağı yorum ülkemizden bu şekilde başarılı firmaların çıkması gurur verici olmasının yanı sıra aynı zaman bu konuda yeni işe başlamayı düşünün yenilikçi fikirleri olan girişimcilere de cesaret vereceğine inanıyoruz. Zaman içerisinde ülkemizden bir çok girişim ve gelişim bilgilerini paylaşmak sizlerin kadar bizlerinde ilgisini çekiyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉