• PAYLAŞ

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Kapatılır ?

  • 12/12/2016 - 15:03
  • 0 Yorum
  • 1152 görüntüleme

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Kapatılır ?

İnternet kullanımının yaygınlaşması ve sosyal medya uygulamalarının her geçen daha fazla olmasıyla orantılı olarak kullandığınız mail adresinle oluşturduğunuz sosyal medya hesaplarının sayısı da artış gösteriyor. Bazı durumlarda hangi platform üzerinde hesabınız olduğunu dahi unutabiliyorsunuz. Bir gün internet üzerinde aktif yada pasif olan kullanıcı hesaplarınızı tamamen silmek isteseniz sanırım günlerinizi alacaktır. Bu yazımız da tek bir tıkla sosyal medya hesaplarımı nasıl silerim ? İnternet üzerinden kendimi nasıl silerim ? Sosyal medya hesaplarımı nasıl kapatırım ? Gibi farklı sorularınızın çözüm yolunu hem de hiç vakit kaybetmen nasıl yapabileceğinizi detayları ile sizlere aktaracağız.

Sosyal platformlarda bulunan hesapların kapatılması konusunda kullanıcıların yaşadığı problemlere kulak veren İsveçli yazılımcılar bu konu hakkında oldukça pratik bir çözüm sunmak için kullarını sıvayarak son derece başarılı olan bir yazılım geliştirmeyi başardılar. Yaptıkları çalışmalar sonucunda tek bir tık ile internet üzerinden kendinizi tamamen silmenize olanak sağladılar. Günümüzde kullanılan sosyal medya hesaplarının sayısını göz önüne aldığınızda bu sizlere zamandan tasarruf sağlayacağı gibi aynı zaman da unutmuş olduğunuz yada hatırlamakta güçlük çektiğiniz hesaplarınızı da bularak silmenize imkan tanıyor.

İsveçli geliştiriciler olan Wille Dahlbo ve Linus Unneback tarafından kullanıma sunulan ve tamamen ücretsiz olan  Deseat.me, tüm hesapları sırasıyla tek bir panel üzerinden silerek sizi oldukça büyük bir külfetten kurtardığını söyleyebiliriz.

Sosyal medya hesaplarınızı BU LİNK üzerinden bir tık ile silebilirsiniz.

Sizlere verdiğimiz bağlantı üzerinden İsveçli yazılımcıların hazırladığı siteye giriş yapıyorsunuz. Site açıldığında yapmanız gereken işlemler aslında son derece basit. Sosyal medya hesaplarınızı açarken kullandığınız mail adresini sizlere belirtilen alana giriyorsunuz ve ardından tarama yapıyorsunuz. Son derece basit olan bu yöntem ile saniyeler içinde internet üzerinden size ait olan bütün hesaplar sırasıyla karşınıza çıkıyor. Bu aşamadan son yapacaklarınız hesaplarınızı bulmanız kadar basit olacak size ait olan hesaplarınızı panel üzerinden tıklayarak silmeye başlıyorsunuz. Bu işlemleri tamamlamanızın ardından kısaca siz artık internette yoksunuz diyebiliriz. İsveçli yazılımcıların geliştirdiği bu uygulamanın gözünden hiçbir şey kaçmıyor yani kıyada köşede unutulmuş bir hesabınızın kalması pek mümkün gözükmüyor.

Sizin de kullanmadığınız yada kapatmak istediğiniz sosyal medya hesaplarınız bulunuyorsa yapmanız gereken sizlere verdiğimiz bağlantı üzerinden tek bir tık ile hesaplarınızı silebilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉