• PAYLAŞ

Spor Giyim Nasıl Yapılır?

  • 13/06/2017 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 921 görüntüleme

Rahat ve şık bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız tercihinizi spor giyimden yana kullanmalısınız. Tabi spor giyim denildiğinde aklınıza hemen antrenman formalı insanlar gelmesin. Spor giyim tarzı kendine özgü stil taktikleri olan bir tarzdır. Günlük hayatta özellikle işe giderken bu tarzın çok da benimsenmediğini çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Ancak iş hayatımızın dışında arkadaş ortamlarında rahatlık açısından bu tarzı rahatça deneyebilirsiniz. Tabi amaç rahat ve konforlu bir giyim olsa da bazı hatalar rahat görünümün bir anda rüküşlüğe dönüşmesine neden olabilir. Etrafınız da bunun birçok örneğini çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Şimdi spor giyim için faydalı bilgilere geçelim.

Spor Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Spor giyimde yapılacak en büyük hatalardan birisi spor kıyafetleri giymenin yeterli olduğunun düşünülmesidir. Spor giyim tercih etmeniz sürekli olarak spor ayakkabı giymeniz ya da eşofman ile dolaşmanız demek değildir. Bu şekilde giyinmek karşınızdaki insanlara yakın zamanda spor yapmaya gidecek hissi uyandırmanıza neden olacaktır.

Spor giyim tarzında en önemli detay renk uyumuna dikkat etmek olacaktır. Renk tercihinizde canlı renklere yönelmeniz doğru olacaktır. Çünkü spor giyimde amaçlanan canlı ve hareketli bir görünümü sağlamada bunlar size yardımcı olacaktır. Ayakkabı tercihinizde ise casual tarzını sizlere tavsiye edebiliriz. Bu ayakkabı modelleri spor giyimin en kilit noktalarından birisidir. Ve sizleri spor ayakkabı giyme durumundan otomatik olarak kurtaracaktır.

Aksesuar tercihleri arasında bulunan saat kullanırken de sporcuların kullandıkları dijital saatleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Bunun aksine kıyafetleriniz ile uyum içinde olan saatleri de tercih edebilirsiniz. Hem kordonu hem de şekli itibariyle bu konuya dikkat etmelisiniz.

Spor giyim de kullanılacak parfümde çok önemlidir. Ağır ve sert kokulu parfümler yerine daha çok ferahlığı ile dikkat çeken taze kokulu parfümleri tercih edebilirsiniz. Hafif kokular sizin amaçlamış olduğunuz hareketli ve enerjik görünümü yakalama konusunda size yardımcı olacaktır. Spor giyinmek demek her an spor salonuna gitmek anlamına gelmiyor. Burada ki amaç hareketli ve canlı bir kişiliğe sahip olduğunuzu etrafınızdaki insanlara yansıtmaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉