• PAYLAŞ

Sütyen Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler Nelerdir?

  • 28/03/2017 - 15:49
  • 0 Yorum
  • 811 görüntüleme

Sütyen Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler Nelerdir?

İç çamaşırları kadınların en çok dikkat ettikleri ve içinde rahat olmak istedikleri giyim parçalarından bazılarıdır. Birçok elbisede önemli olan güzel bir görüntüye sahip olmak olurken sütyen içinde önemli olan rahatlıktır. Ardından diğer detaylara dikkat edilebilir. Genelde bilinen ve kadınlar çok fazla yapılan dışarı daha güzel bir görünüme sahip olmak için tercih edilen sütyen tercihleri vardır. Bu yazıda en doğru sütyenin nasıl tercih edileceği hakkında bilgi vereceğiz. Yanlış tercih edilen sütyen tercihleri sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Yaşınıza göre, bedeninize göre ve kilonuza göre tercihe dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi taktirde yanlış sütyen tercihi memelerin çok erken sarkmasına neden olmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

  • Öncelikle yazımızın başında dediğimiz gibi rahatlık ilk planda olmalıdır. Alacağınız sütyenin kesinlikle memelerinizi sıkmaması gerekiyor. Rahatsızlık hissi veren sütyenleri kadınlar genelde daha dik bir görünüm elde etmek için kullanıyor. Uzun vadede bu size sorun yaratabilir.
  • Aldığınız sütyen de dikkat etmeni z gereken nokta kullanıldığında bedeniniz ile paralel bir görünüm sağlamasıdır. Yani ne çok yukarıda olmalı ne de sarkık bir duruma girmelidir. En doğru sütyen tercihinizi bu şekilde yapabilirsiniz. Aksi durumlar yanlış tercihtir.
  • Sütyen de memeler için cup adında bir parça bulunuyor. Bu sütyenin tam ortasında bulunmaktadır. Ve kullanacak bayanda sütyeni takarken bu parçanın memelerin tam ortasına geldiğine dikkat etmesi gerekiyor. Eğer aldığınız sütyen de bu bölge tam ortaya gelmiyorsa ondan uzak durmanız gerekiyor. Çünkü o yanlış tercih olacaktır.
  • Alacağınız sütyenin bedeninizde duruşu ne çok dar olmalı ne de çok geniş olmamalıdır. İkisi de yanlış sütyen tercihlerini ifade etmektedir. Doğru tercih bedeniniz ile bir bütün olan sütyeni bulmak ve kullanmaktır.
  • Sütyen alırken dikkat edilmesi gerekenlerden detaylardan birisi de sütyen askılarıdır. Ayarlı olması çok önemlidir. Sabit askılara sahip sütyen almaktan uzak durmanız doğru olacaktır. Aldığınız sütyeni mutlaka bedeninizde ki değişikliklere ayarlayabilme şansına sahip olmanız gerekiyor. Önemsiz gibi dursa da çok önemli bir detay olduğunu unutmayın.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉