• PAYLAŞ

Takım Elbisenin Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 05/09/2016 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 990 görüntüleme

Erkeklerin giyimi kadınlara göre daha kolaydır. Gidecekleri organizasyon nasıl olursa olsun bir takım elbiseleri olmaları günü kurtarmaları için yeterli olmaktadır. Farklı renklerde ve farklı kesimlerde olsa da amaç aynıdır. Takım elbisenin sayısı ne kadar artarsa artsın ortaya çıkarılmak istenen sonuç aynıdır. Ancak bu giyim tarzı ne kadar kolay olsa da takım elbiselere bakmak önemlidir. Bu işlemi genellikle işiniz bittikten hemen sonra yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Bu yazıda sizlere takım elbiseye bakım yaparken dikkat edilmesi gerekenleri anlatmaya çalışacağız.

İşiniz bittikten sonra takım elbiseyi kılıfının içine koymadan önce ütülemeyi ihmal etmemeliyiz. Ütüsünü yaptıktan sonra takım elbise kılıfına koyarak saklama işlemini yapmalıyız. Takım elbisenizi sürekli olarak her seferinde kuru temizlemeye vermenize gerek yoktur. Çünkü sürekli olarak kuru temizlemeye verilen takım elbisenin kumaşına zarar verebilirsiniz.

takim-elbise-bakimi-nasil-yapilir

Giyim sıklığına göre takım elbisenizi kuru temizlemeye göndermelisiniz. Eğer sene de birkaç sefer giyiyorsanız her giyimden sonra kuru temizlemeye verebilirsiniz. Ancak sürekli olarak takım elbise giyerek işe gidiyorsanız belirli sıklıklarla yapmanız da fayda var. 3 ay ya da 6 ayda bir kuru temizlemeye elbisenizi vermeniz yeterli olacaktır.

Takım elbisenizin gerekli temizliği ve ütüsü yapıldıktan sonra saklanmasını için dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bu detayların başında askının ahşap olması önemlidir. Takım elbisenizi askıya asarken sıkıştırmamaya dikkat etmelisiniz. Giymek için çıkardığınızda yeni gibi olması için bu detay önemlidir.

Takım elbisenizin ütüsünü yaptırırken özellikle ceketlerinize asla ve asla pres ütü yaptırılmaması tavsiye edilmektedir. Bu ütünün yerine buharsız el ütüsü ile ütünün yapılması yeterli olacaktır. Takım elbisenin gerekli temizliği ve ütüsü yapıldıktan sonra saklayacağınız ortamda temizlik ve bakım kadar önemlidir.

Takım elbisenin saklanacağı ortam rutubetsiz olmasına dikkat etmelisiniz. Rutubet elbise kumaşları için zararlı bir etken olarak görülmektedir. Ayrıca rutubet çok kısa bir süre içerisinde temizliğini yaptığınız ve ütülediğiniz elbisenin 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde bozulmasına neden olmaktadır. Takım elbisenizi bu ortamlardan uzak noktalarda saklamanız önemlidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉