• PAYLAŞ

Tansiyon İçin Bitkisel Kür Nasıl Yapılır ?

  • 18/06/2016 - 18:20
  • 0 Yorum
  • 829 görüntüleme

Tansiyon özellikle 35-40 yaşlardan sonra kendini gösteren ama aslında yaşa bakamadan herkesin bünyesinde bulanan bazen gizli bazen de bir anda gelen tehlikeli bir hastalıktır. Tansiyon hastalığı genel de kroniktir. Tansiyon hastalığın da ilaç tedavisi azımsanmayacak kadar payı vardır ve etkili bir çözümdür hemen hemen her tansiyon hastası bu ilaçları düzenli olarak kullanmak zorundadır.

Tansiyon İçin Bitkisel Kür Nasıl Yapılır kapak

Bitkisel tedavi demek ilaç kullanımı bırakmak anlamına kesinlikle gelmemektedir. Bitkisel tedaviler sadece ilaçların yanına yardımcı, hastalığınızı hafifletici, kendinizi daha iyi hissederek daha az ilaç kullanımı sağlamak olduğunu asla unutmamalıyız. Tansiyon hastaları için en önemli olan tansiyonlarını denge de tutmak ve bunun içinde bitkisel kürlerden yararlanmak da gerekir unutmayalım ki bir çok ilaç için kullanılan ham madde gene bitkilerdir.

Tansiyon İçin Bitkisel Kür Nasıl Yapılır

 

Tansiyonunuz dengede tutmanız için bilindik birkaç kür şunlardır ;Tansiyon hastaları içim yağ, şeker, tuz oranları her zaman önemlidir ! Minimum düzeyde yağ kullanılarak yapılmış yeşil mercimek çorbası tansiyonunuz son derece dengede tutar, yeşil mercimek çorbasını haftada 2 defa tüketmeniz de bir sakınca yoktur önemli olan miktarı değil yağsız olmasıdır.Tansiyon hastalarında bir de yüksek tansiyon sorunu vardır bunu düşürmek için her gün bir bardak nar suyu tansiyonlarını düşürmede yardımcı olacaktır. Nar suyu ile birlik de halk arasın da yağlı marul olarak bilinen on adet marul yaprağı ve bir bardak nar suyu yaprak çiğnerken bir yudum nar suyu ile yutarak bir bardak nar suyu ve marul doğru orantıda yutuyoruz bunu her gün yapmamız da sakınca yoktur bunu çok yüksek tansiyonumuz varsa günde iki defa da yapabiliriz. Bu uygulamayı iki yada üç ay uygulamamız gerekebilir zaman için de tansiyonumuzun dengeye geldiğini göreceksiniz.Tansiyon hastalarına diğer bir öneri olarak beyaz lahananın dış kısmın da bulunan 4-5 yaprağı aşağı yukarı yarım litre kadar suda kaynattıktan sonra hafifçe ılınmasını bekliyoruz ve sabah ve akşam olmak kaydıyla aç yada tok fark etmez içiyoruz .Tansiyon hastalarımız için bir diğer bitkisel kürümüz de iri bir diş sarımsağı önce soyuyoruz ardından taze maydanoz saplarıyla beraber takriben on oniki kadar, ardından iki yemek kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyunu yarım bardak klorsuz su ile rondo dan geçiriyoruz sabahları aç karnına tüketiyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉