• PAYLAŞ

Tarayıcı Verileri Bilgisayarlar Arasında Nasıl Transfer Edilir?

  • 12/07/2017 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 593 görüntüleme

Bilgisayar internet tarayıcıları, internet ile bağlantımızı sağlayan uygulamalardır. Piyasada birçok tarayıcı mevcut ve hepsinin birbirinden farklı özellikleri mevcut. Kimi hız konusunda çok iyiyken, kimisi stabilliği sayesinde beğeni topluyor. Ayrıca bu tarayıcıların verileri, bilgisayarlar arasında da transfer edilebiliyor. Eğer tarayıcılardaki verileriniz çok önemliyse ve yeni bilgisayarınıza bu verileri aktarmanız gerekiyorsa, Tarayıcı verileri bilgisayarlar arasında nasıl transfer edilir adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Google Chrome

Google Chrome, dünya çapında en çok kullanılan internet tarayıcıları arasında yerini alıyor. Verilerinizi farklı bir bilgisayara aktarmak istediğinizde, sizden giriş yapmanız istenecektir. Giriş yaptığınızda eski tarayıcınızda kayıtlı olan tüm bilgileriniz bu bilgisayara da eklenecektir. Acaba Google Mağaza’dan indirdiğiniz eklentiler de otomatik olarak indirilecektir. Eğer tüm bilgilerin değil de sadece istediğiniz bilgilerin senkronize edilmesini isterseniz, ayarlar kısmından senkronize et kısmına tıklayın. Burada karşınıza çıkan ekranda istediğiniz bilgileri seçin ve kaydedin. Eğer hepsini senkronize etmek isterseniz her şeyi senkronize et tuşuna tıklayabilirsiniz. Bu buton ayrıca tüm bilgilerin seçimini kaldırmanız için de yeterli olacaktır.

Microsoft Edge ve Internet Explorer

Google Chrome’da olduğu gibi, bu tarayıcılarda da sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Ancak giriş yapacağınız ortam yerel bir hesap değil; Windows 10’un oturum açma kısmından olmalıdır. Giriş sağladıktan sonra yapmanız gereken Windows butonuna tıklayıp, senkronizasyon kısmını seçmek. Seçtikten sonra sırayla ayarlarınızı senkronize edin kısmına tıklayın, senkronizasyon ayarlarının açık olduğundan emin olun ve hesabınızı senkronize etmeye başlayın.

Mozilla Firefox

Artık birçok tarayıcı senkronizasyon işini çok kolay bir hale getirdi. Mozilla Firefox da senkronizasyon konusunda oldukça başarılı. Gelen güncellemeler ile birlikte oldukça gelişmiş bir senkronizasyon sistemine sahip olan Firefox, Google Chrome tarzı senkronize ediyor. Yapmanız gereken ayarlar kısmına gelmek, buradan senkronizasyon için oturum açın kısmına tıklamak. Sonrasında eğer hesabınız varsa oturum açın; eğer hesabınız yoksa bir hesap oluşturun. Giriş sağladıktan sonra senkronize edilmesini istediğiniz bilgileri işaretleyin ve ayarları kaydedin. Artık senkronizasyon için hazırsınız.

Opera

Opera, hızlı olması ve az internet harcaması ile gözde tarayıcılar arasında yer almaktadır. Verilerinizi senkronize etmek için yapmanız gerekenler, diğer tarayıcılardan çok da farklı değil. Yapmanız gereken sol üst köşede bulunan menü sekmesine tıklamak ve senkronize et kısmını giriş yapmak. Eğer senkronize et kısmını göremiyorsanız, bir hesaba giriş yapmamış olabilirsiniz. Hesabınız varsa giriş yapın; yoksa yeni bir hesap açın ve öyle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra senkronize et kısmına geri dönün ve eşitlenecekleri seç kısmına tıklayın. Burada senkronize edilmesini istediğiniz bilgileri seçin ve senkronize et sekmesine tıklayın.

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉