• PAYLAŞ

Teknolojinin Nimetlerinden Sonuna Kadar Yararlanılan 9 Bilim Kurgu Filmi

  • 30/06/2016 - 18:56
  • 0 Yorum
  • 930 görüntüleme

Bilim-kurgu genel olarak hemen herkese hitap eden bir film türü. Gerek konuların fantastik olması, gerekse film süresinde kullanılan teknolojik detaylar ve görsel şölenler ile sıkılmadan izleyebileceğiniz filmleri kapsıyor. Adeta gerçek gibi sizi içine çeken, gerçek hayata dönmek istemeyeceğiniz, teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanılmış 9 bilim kurgu filmini bu yazımızda derledik…

1)Inception

indir (9)

Türkçeye Başlangıç olarak çevrilen 2010 yapımı Inception, “bilim kurgu” denildiğinde ilk akla gelen filmlerden. Leonardo Di Caprio’nun rol aldığı filmin IMDB puanı ise 8.8. İzlerken tam bir görsel şova tanıklık edeceksiniz.

2) Under The Skin

Derinin Altında olarak da bilinen film, 2013 Amerika İngiltere ortak yapımı. Bilim kurgu ve dram türlerinde izleyici ile buluşan Under The Skin, insan formunda bir uzaylı olan Isserley rolündeki Scarlett Johanson’un dünyaya gönderilmesini konu alıyor.

3) Melancholia

2011 yapımı olan film; bilim kurgu, psikolojik, dram ve gerilim türlerinde izleyici ile buluşuyor. Filmin başrollerini Kristen Dunst, John Hurt, Alexander Skarsgard gibi isimler paylaşıyor. Filmde sık sık teknolojik efektlere başvuruluyor.

4) Gravity

2013 yapımı Yerçekimi filmi, IMDB’den 7.0 puan aldı. Birlikte uzay yolculuğuna çıkan bir tıp mühendisi ve astronotun hikayesini konu alan filmde, teknolojik detaylar sıkça göze çarpıyor.

5) Jüpiter Yükseliyor

indir (10)

Bilim kurgu ve aksiyon türlerinde izleyici ile buluşan filmde Evrenin Kraliçesi tarafından suikasta kurban gitmek üzere olan genç bir kızın hikayesini konu alıyor. Görsel efektleri oldukça etkili olan film, izleyiciden de tam not aldı.

6) Çelik Yumruklar

2011 Amerika yapımı olan film, bilim kurgu ve aksiyon türlerinde izleyici ile buluşuyor. IMDB puanı 8.3 olan film, hem konusu hem de görsel başarısı ile oldukça başarılı bulunuyor.

7) Transformers

2007 yapımı olmasına rağmen bugüne kadarki en başarılı bilim kurgu filmlerinden biri olan Transformers filmi çok beğenilince, serinin 3 devam filmi daha çekildi. Serinin son filmi ise 2017 yılında izleyici ile buluşacak.

8) Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı

2016 yapımı olan film, IMDB’den 8.5 puan aldı. Bilim kurgu ve aksiyon türlerinde izleyici ile buluşan filmde özellikle görsel efektler çok başarılı bulundu.

9) Star Wars

Bilim Kurgu deyince bu seriyi atlamak olmaz. 1977 yılında yayımlanan ilk filminde görülen büyük talebin ardından defalarca devam filmi çekilen Star Wars serisi, birkaç neslin birden takip ettiği bir film. Görsel şölenden ve bilim kurgudan bahsetmişken onu atlamak olmaz. Hem konusu hem de görüntüsü ile mutlaka izlemeniz gereken filmlerden.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉