• PAYLAŞ

Telefon Alarmı Sesli Komutla Nasıl Kapatılır?

  • 31/08/2016 - 16:00
  • 0 Yorum
  • 1219 görüntüleme

 

Sizleri sabah kalktığınız da iyice tembelliğe alıştıracak birkaç öneri hazırladık. Sabahları uyanmanız için çalan alarmın sesini yerinizden kıpırdaman kendi sesinizle kapatabilirsiniz.

Telefonlarımızda çalan alarm seslerinden hepimiz nefret ediyoruz, her çalan alarm herkes için yataktan kalkma vakti geldiğini ve yapmamız gereken işlere başlamamız gerektiğini haber veriyor. Aslın da kendimizi biraz da olsa yataktan çıkmadan önce şımartmamız mümkün. Telefonumuzun çalan alarmını vereceğimiz bir ses komutu ile kapatabiliriz.

Aslında yaşantımız içerisinde sabahları alarm çalmasına ihtiyaç duymadan kurma olaylarına hiç girmemesi lazım. Fakat bu zamanlarda sanırım bu kadar sağlıklı bir bedene rastlamak kolay değil. Sabahları başınızın ucunda çalan alarm sesinden nefret ediyor ve bu sesten bir an kurtulmak istiyorsanız, bunun için telefona kadar uzanmak zorunda değilsiniz. Sizlere önereceğimiz uygulamayı kullanarak bunu yapmanız mümkün olacak.

İlk olarak kullanmakta olduğunuz cihazınıza WakeVoice Trial alarm clock uygulamasını indirip kurmanız gerekiyor. WakeVoice Trial alarm clock uygulamasını BURADAN indirebilirsiniz.

telefon-aramalari-sesli-komutla-nasil-kapatilir-1

Uygulamayı indirme ekranına geldiğinizde indirilme rakamlarının 1milyonu aştığını göreceksiniz, bu da uygulamanın birçok kişiyi yataktan çıkmadan şımartmaya alıştırmış olduğu anlamına geliyor.

telefon-aramalari-sesli-komutla-nasil-kapatilir-2

İlk önce alarmın saatlerini belirlemeniz gerekiyor, bu aşamada uygulamayı indirip kurduktan sonra + sekmesine dokunun. Ardından Speech Synthesis sekmesi ve Voice Recognition sekmesi ayarlarını işaretleyin.

telefon-aramalari-sesli-komutla-nasil-kapatilir-3

Test bölümüne tıkladıktan sonra Google Voice açılacak. Sizden istenen bu aşamada sesli olarak STOP demeniz. Alarmı erteleme yapmanız için de sesli olarak SNOOZE demeniz yeterli. Fakat bunları sesli olarak söylemek her zaman kolay değil. En azından SNOOZE sesli olarak söylemek, STOP kadar anlaşılır olmayabilir.

telefon-aramalari-sesli-komutla-nasil-kapatilir-4

Bu aşamada STOP keyword ve SNOOZE command sekmelerini görüyorsunuz. STOP yerine sesli olarak DUR sesini de kaydedebilirsiniz. Bu aşamadan önemli olan kolay, anlaşılacak bir kelime seçmenizdir. İngilizce kelimeler konusunda ısrar ederse buna göre seçim yapmanızı öneririz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉