• PAYLAŞ

Tesla Güneş Enerjisi Yolunda

  • 23/06/2016 - 22:33
  • 0 Yorum
  • 858 görüntüleme

Elektrikli otomobil üretimi konusunda bir dev diye tabir edebileceğimiz Tesla enerji konusun da büyük adımlar atarak kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Tesla otomobil üretiminde güneş enerjisine mi yönelecek. Tesla, geleceğin ulaşımı konusu için sıradaki önemli parçayı ele geçirmek üzere diyebiliriz. Tesla Motors, ülkedeki bulunan en büyük güneş enerjisi firmaları arasın da olan SolarCity’yi 2.8 milyar dolara satın almak istediğini belirterek teklifte bulundu. Ayrıca bu firmanın diğer bir özelliği, Elon Musk’ın kuzenleri tarafından kurulmuş durumda ve Musk’ın kendisi de bu yönetim kurulunda yer alması satışın neredeyse kesin olması gözüyle bakılıyor.

alternatif-enerji-sun-edison-1170x579_c   tesla-elektrikli-araba-şarj-8783241

Tesla firmasının açıklamasına göre bu hareket sayesinde Tesla sahiplerinin önemli ölçüde enerji bağımsızlığına kavuşmaları bu alım gerçekleşirse mümkün olacak. Bu satışın gerçekleşmesi aynı zaman da  SolarCity’nin fotovoltaik çözümlerinin Tesla’nın yakında sunmaya hazırlandığı Powerwall bataryaları sayesinde mümkün olacak. Ayrıca bu satın alım sayesinde Tesla’nın tasarımlarında güneş enerjisi kullanımı da oldukça artacak.

Elon Musk, daha önce yaptığı açıklamada yeni Tesla araçlarını satın alan araç sahiplerinin, satın alım sırasında güneş enerjisini de araçlarına ekleyebilecekleri bir seçenek sunacaklarını söylemekteydi. Musk’ın açıklamaları arasındaki bir diğer avantaj ise, planlanan Powerwall bataryaları ile etkileşimi olacak olması. Olaya farklı bir açıdan bakarsak  ev sahipleri tek bir sistem ile bütün şarj ihtiyaçlarını takip edebilmesi mümkün olacak.

Tabii ki SolarCity’nin bu satış gerçekleşirse üzerinde çalışması gereken daha pek çok şey olduğunu söylemeliyiz. Elon Musk, bunun küresel bir ölçüde yapılması gereken dünya için  doğru bir adım olduğunu tekrar ve tekrar belirtmekte. Dünya’nın otomotiv firmaları konusunda oldukça zengin çeşitliliğe sahip olduğunu belirten Musk, sürdürülebilir enerji firmaları konusun da çok eksiğimiz olduğunu belirtmekte… Tesla’nın bu hamlesi oldukça ilgi görürken aynı zaman da dünyayı düşünerek adım atması takdiri de topladığını altını çizerek belirtelim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉