• PAYLAŞ

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavisi Nedir ?

  • 18/06/2016 - 19:45
  • 0 Yorum
  • 1034 görüntüleme

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavisi Nedir

Tırnak mantarları genel olarak ayaklarda görülse de ellerimizde de sıklıkla karşılaştığımız sorunlar arsındandır tıbbi adı onkomikoz olmasına rağmen halk arasında tırnak mantarı olarak bilinir aslında tedavi mümkün ama biraz uzun zaman dilimlerine yayılmaktadır. Tırnak mantarı genel olarak baş parmaklarımız da oluşmaya başlar ve hızlıca önlem alınmaz ise çok hızlı bir şekil de tüm tırnaklarımıza yayılır, ilk başta yayılırken hangi elimizde yahut ayağımızda çıktıysa oradaki tırnaklarımıza sonra diğer el yada ayağımıza ve bu şekilde elimizden ayağımıza kadar her yere yayılır. Tırnak mantarının oluşumu bir çok etkene dayalı olabilir yaşadığımız bölgenin çok sıcak oluşu, yüksek oranda nem sürekli olarak kapalı ayakkabı giymek bunlara örnek gösterilebilir. Bayanlar arasında tırnak mantarının oluşumuna en çok neden olanlar arasında genel olarak ev işleri ile uğraştıklarından dolayı çamaşır ve bulaşık yakarken elimizin sürekli su ile temas halinde kalması ve kullanılan deterjan bu semptomların oluşmasına etkendir. Tırnak mantarı elimizde semptomlarını göstermeye başladığın da tırnağımızda renk değişimleri başlar tırnağımız önce sarı tonlara sonrasına çeşitlerine göre siyah, kahverengi, yeşil tonlara da dönüşebilir. Tırnak mantarının yayılmaz hızına bağlı olarak tırnak düşebilir, tırnağı tamamen kaplayabilir hatta soyulmasına da neden olabilir.

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavisi Nedir 2

Tırnak Mantarları için Bitkisel Çözümlerden Bazıları ;

★ Tırnağımızdaki mantarın üzerine bir çay kaşığı kadar zeytinyağını çay ağacı yağı ile iyice karıştırıyoruz ve sonrasında takriben 18-20 gün tırnağımıza direk uyguluyoruz.

★ Mantar semptomu oluşmuş tırnağımızı taze sıkılmış limon suyunu    batırıyoruz ve biraz bekledikten sonra çıkarıyoruz bunu her gün uyguluyoruz.

★Tırnağımızdaki mantarın üzerine bir çay kaşığı zeytin yağı ve üç damla kekik yağını alarak karıştırdıktan sonra aralıksız olarak üç hafta boyunca uygulamaya devam ediyoruz.

★Öncelikle yarım bardak kastor yağı alıyoruz ve içine yedi damla kadar taze sıkılmış limon suyu ekliyoruz ve karıştırıp ayağımızı içine sokabileceğimiz bir kaba aktarıyoruz altı hafta kadar bu işlemi uygulamaya devam ediyoruz. Bu işlemi tamamladığımız her gün kapdan çıkardığımız ayağımızı iyice yıkayıp kuruluyoruz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉