• PAYLAŞ

Transparan modası neyi ifade etmektedir?

  • 04/03/2017 - 01:10
  • 0 Yorum
  • 714 görüntüleme

Transparan modası neyi ifade etmektedir?

İnsanlık tarihinde özellikle son yüzyılda moda olarak nitelendirilen çok farklı kıyafet akımları gerçekleşmiştir. Şimdi durup geçmişimize baktığımız da insanların o kıyafetleri nasıl giydiklerine bir türlü anlam veremiyor. Bu akımlardan birisi olacağını düşündüğümüz yeni bir akımın daha başladığınız söyleyebiliriz. Transparan modası adında ki bu akımın neyi ifade ettiğini az çok anladığınızı söyleyebiliriz. Daha çok seksi bir görünüme sahip olmak için tercih edilen transparan kıyafetler artık tüm girim detaylarında sıklıkla tercih edilmektedir. Peki bu akım nasıl ortaya çıktı. Ve kullanmak isterseniz yapmanız gerekenlerin neler olduğunu açıklamaya çalışalım. Her şeyden önce bu akımla ortaya çıkan kıyafetleri giyebilmeniz için güveninizin çok fazla olması gerekiyor.

Transparan giyim genellikle bayanların özel gecelerde dikkatleri üzerine toplamak amacıyla giyilmesi ile ilk defa ortaya çıkmıştır. Normalde bir kıyafet giyildiğinde görülmeyen vücut bölgeleri bu kıyafetler sayesinde ortaya çıkarılmış olur. Ve bu durum gerektiği şekilde yapılırsa bütün gözler sizin üzerinizde olacaktır. Günümüzde iç çamaşırları için bile hazırlanan transparan kıyafetler bulunuyor. Bayanların sadece göğüs bölgelerinin bir kısmını kapatan transparan kıyafetleri giymek büyük bir cesaret ve özgüven gerektirmektedir. Bu modayı ortaya çıkaran kişiler ise daha çok ünlü olarak kabul edilen bayanlardır.

En dikkat çekici transparan kıyafet ile bir gelinlik ile ortaya çıkıyor. Bir gelinin bunu düğünün de giymeyi tercih etmesi gerçekten marjinal bir durum diyebiliriz. Bu moda akımının ülkemize gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz. Ancak gelirse büyük ihtimal ile magazincilerin bayram edebileceklerini söyleyebiliriz. Özellikle uzun kıyafetlerde daha farklı bir hava kattığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle bacak ve basen bölgesi ile göğüs bölgesinde ki transparanların çok dikkat çekici olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Bir bayanın bunu tercih ederek giymesi sadece onun özgüvenine değil aynı zamanda vücudunun yapısına da bağlıdır. Ülkemiz de tam anlamı ile moda akımına kapılmış olmasa da ufak denemeler yapan ünlüler bulunmaktadır. Tabi ne kadar deneme yapılsa da kapanması gereken bölgeler için özel terzilere düzenlemeler yaptırılmaktadır.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉