• PAYLAŞ

Twitter Anket Nasıl Oluşturulur?

  • 19/08/2016 - 18:00
  • 0 Yorum
  • 932 görüntüleme

Twitter Anket Nasıl Oluşturulur?

Sosyal medya kanalları birçok konuda insanlara kolaylık sağlıyor. Bunlardan birisi de Twitter’ın son eklediği yeniliklerden birisi olan anket uygulamasıdır. Anket yapanlar az çok bu kolaylığının ne demek olduğunu bilecektir. Eğer sokakta bir anketör ile karşılaşan bir insanı izlerseniz onun nasıl kaçtığına inanamayacaksınız. Çok hızlı hareket ederler ve sanki anket yapanda bir hastalık var gibi hareket ederler. Ancak Twitter üzerinde bir anket oluşturur ve yayınlarsanız kısa süre içerisinde ulaştığı sayıya inanamazsınız. Bu kolaylığı her alanda deneyebilirsiniz. Örneğin telefon alacaksınız ve iki telefon arasında karar veremiyorsunuz. Bunu takipçilerinize hatta hastag kullanarak tüm Twitter ahalisine sorabilirsiniz.

Neyse, biz konumuza geri dönelim. Anket oluşturmak çok basittir ve sadece 5 dakikanızı alacaktır. Twitter hesabınıza girdikten sonra, twit attığınız kısma tıklıyoruz. “neler oluyor?” yazısının olduğu yere demek istiyoruz. Resimde altı siyah olarak çizilen anket sekmesine tıklıyoruz.

Twitter Anket Nasıl Oluşturulur

Hemen twit kısmının alt tarafında doğru oluşturmak istediğimiz anketi oluşturmanız için seçenekler çıkacaktır. En fazla 4 seçenek ile anket yapabilirsiniz. Evet ya da hayır cevaplı anketler Twitter üzerinde en çok tercih edilen ve insanlar tarafından kullanılan anketlerdir.

Seçeneklerimizi tam anlamı ile doldurduktan sonra anketimizin ne kadar süreceğine karar vermeniz gerekiyor. Maksimum anket süresi Twitter yönetimi tarafından 7 gün olarak belirlenmiştir. Ama siz bunu daha kısa ve daha uzun bir şekilde yaparak insanların cevaplamasını isteyebilirsiniz. Sokaklarda saatlerce dolaşarak uğraşabileceğiniz sorunların cevaplarını bu sayede çok kısa sürede bulabilme şansına sahipsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli detay eğer kullanıcı kitlenizden daha fazla insana hitap etmek istiyorsanız hastag kullanmayı unutmamanız gerekiyor.

Twitter Anket Nasıl Oluşturulur 2

Çünkü bu sayede sizin kullanınız olmayan insanlarda ankete rahatlıkla katılabilir ve sorularına cevap verebilirler. Bu daha homojen bir anket yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu uygulamayı daha önce Facebook’da denemişti ancak kısa süre sonra kaldırılmıştı. Ancak Twitter yönetiminin bu uygulamayı kaldırmaya pek de niyeti yok. Çünkü insanlar tarafından çok sevildi ve sürekli olarak kullanılmaya devam ediliyor. Sizde bir anket yaparak kendi merak ettiğiniz soruları insanlara sorabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉