• PAYLAŞ

Twitter ‘ın Yeni Özelliği Periscope Nasıl Kullanılır ?

  • 21/10/2016 - 11:19
  • 0 Yorum
  • 933 görüntüleme

Twitter ‘ın Yeni Özelliği Periscope Nasıl Kullanılır ?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Twitter, uzun zamandır planlamasını yaptığı ve yeni hazırlamış olduğu özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu.

Twiitte son zamanlarda ilgi çekici özellikleri  kullanıcılarına hızla sunmaya devam ediyor. Ara sıra satışı ile gündeme gelmesine karşın güncellemeleri yapmayı da ihmal etmemesi gözlerden kaçmıyor. Bu bir satış stratejisi mi ? yoksa aslında satış olmayacak ama satış konusu ile gündemden düşmemesi uygulama geliştiricilerinin hoşuna mı gidiyor bilinmez. Kullanıcıların yeni özelliklerle dikkatini çekmeyi başardığı kesin.

twitter-in-yeni-ozelligi-periscope-nasil-kullanilir

Twitter herkesin bildiği gibi aynı zamanda ülkemizde oldukça sık tercih edilerek kullanılan Periscope adındaki canlı yayın yapılabilen uygulamanın da sahibi. Twitter yaptığı planlar doğrultusunda hali hazırda bulunan bu iki platform arasındaki bağı pekiştirmeye karar vermiş olacak ki, uygulama kullanıcıları bundan sonra Periscope hesaplarını Twitter profilleri üzerinden görüntülemelerine olanak sağlıyor.

Facebook uygulamasının canlı yayın imkanı vermesi, Snapchat ve Instagram gibi rakip olan sosyal medya uygulamalarının  güncelleme yapmalarından sonra popüleritesi oldukça azalan Periscope, planlamış oldukları bu  yeni özellikle yeniden popülerliğini arttırmayı sağlayabilecek  mi?

twitter-in-yeni-ozelligi-periscope-nasil-kullanilir-1

Twitter Yeni Geliştirmenin Detayları Nelerdir ?

Yapılan geliştirme sayesinde Periscope uygulaması üzerinden yayın yaptığınız zaman, Twitter uygulamasında bulunan profilinizin alt kısmında da kırmızı küçük bir ikon beliriyor ve bu ikon sayesinde Periscope uygulaması üzerinde aktif olduğunuzu Twitter uygulamasında bulunan tüm takipçilerinizin görmesini sağlamış oluyorsunuz.

Twitter uygulamasının asıl hedefine bakıldığında aslında her iki uygulama arasında kullanıcı bağı kurmak gibi gözüküyor. Aslında canlı yayın yapılabilmesi için Twitter bir güncelleme yayınlayarak kendi bünyesine katabilirdi anlaşılan Periscope ile üstü kapalı bir birleştirme yaparak iki uygulamanın da popülerliğini korumaya çalışıyor.

Uygulama içerisinde bu özelliği aktif konuma getirmeniz son derece basit bir işlem gerektiriyor. Yapmanız gereken uygulama içerisinden profili düzenle sekmesine giriş yapmanız ve Periscope profilimi göster sekmesini aktif konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

twitter-in-yeni-ozelligi-periscope-nasil-kullanilir-3

Yapacağınız ayar son derece basit, ayarı yapmanızdan sonra uygulama içerisinde ekli olan herhangi bir arkadaşınız Periscope uygulaması üzerinden bir yayın yaptığında sizde yanan küçük ikon sayesinde haberdar olabileceksiniz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉