• PAYLAŞ

Twitter’da Bulunan Videolar Web Sitesine Nasıl Eklenir

  • 20/09/2016 - 22:39
  • 0 Yorum
  • 921 görüntüleme

Twitter’da Bulunan Videolar Web Sitesine Nasıl Eklenir ?

Milyonlarca kullanıcısı bulunan ve her geçen gün yayınladığı güncellemelerle kendini geliştiren Twitter uygulaması. Son zamanlarda yaptığı değişikliklerle adından oldukça sık söz ettiren Twitter uygulamasın kullanıcıların paylaştıkları içerikler son derece ilgi görüyor. Kullanıma sunulmasından bu yana yapmış olduğu en köklü değişiklikleri içerisinde bulunduğumuz yılda gerçekleştirdi son yaptığı güncelleme ile beraber 140 karakterlik sınırlamaya da esneklik kazandıran uygulama video paylaşımlarına öncelik verdi diyebiliriz.

Bu yıl içerisine baktığımızda bir çok sosyal medya uygulaması çeşitli alanlarda yeniliklere imza atarak köklü değişiklikleri kullanıcılarına sundu. Twitter bu alanda geri kalmayacağını son yapmış olduğu güncelleme ile resmen kullanıcılarına ilan etmiş oldu. Oldukça severek kullandığınız uygulama içerisinde paylaşılan son derece ilginç, ilgi çekici videolar göze çarpıyor. Bu beğendiğiniz videoları herhangi bir site üzerinde dilediğiniz gibi paylaşma imkanınız bulunuyor. Yapacağınız birkaç basit işlem sonrasında beğenmiş olduğunuz videoyu kolayca paylaşabileceksiniz.

Twitter uygulamasında beğendiğiniz bir video istediğiniz site üzerinde paylaşmanız için gerekli olan adımları sırasıyla takip etmeniz yeterli olacak. İlk yapmanız gereken Twitter hesabınıza girerek paylaşmak istediğiniz videoyu bulmak olmalı. Paylaşmak istediğiniz videoyu bulduysanız şimdi görselleri ile sunduğumuz adımları izlemeye başlayın.

 

twitterdaki-videolari-siteye-eklemek-1

Yukarıda görselini paylaştığımız ve örnek olarak aldığımız bir hesaptan paylaşılan videoyu görüyorsunuz. Bu örnek üzerinden yapılması gerekenleri anlatacağız.

twitterdaki-videolari-siteye-eklemek-2

Yayınlanan videonun hemen altında yer alan ; Yanıtla, Retweet, Favorilere ekle sekmelerinin hemen yan tarafında bulunan üç noktalı sekme bulunuyor. Bu sekme üzerine tıkladığımızda açılacak olan seçeneklerden Video Ekle sekmesini seçiyoruz.

twitterdaki-videolari-siteye-eklemek-3

Video Ekle sekmesinin açılmasından sonra, açılan yeni pencere üzerinde videonun embed kodlarını göreceksiniz. Bu kodu üzerini seçerek kopyalamanızdan sonra, web sitesi üzerinde görünmesini istediğiniz içeriğe veya sayfaya yapıştırıyoruz. Bu metodu izleyerek videoyu kolayca yayınlayabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz video yayınladığınız site üzerinde aşağıda bulunan görseldeki gibi görünecektir.

twitterdaki-videolari-siteye-eklemek-4

Bu yolu izleyerek Twitter uygulaması üzerinden beğendiğiniz paylaşımları istediğiniz site üzerinde kolayca yayınlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉