• PAYLAŞ

Ücretsiz VPS Nasıl Alınır ?

  • 22/09/2016 - 09:12
  • 0 Yorum
  • 979 görüntüleme

Bedava VPS Nasıl Alınır ?

Öncelik olarak bilmeyen kullanıcılar için VPS Nedir ? Sorusuna cevap bulalım,

VPS Nedir ?

VPS Yani Virtual Private Server, bir web sunucusunun parçalara ayrılarak, her bir parçasının bağımsız olarak kiralanmasına imkan sağlayan hosting hizmeti türüdür. Virtual Private Server ‘ın baş harfleri ile kısaltılan VPS, Türkçe karşılığı ile “Paylaşımlı Özel Sunucu” olarak adlandırılmaktadır.

VPS’in çalışma prensibi, aynı fiziksel cihazın donanımsal özelliklerini birbirinden bağımsız parçalara bölerek, sanal bir sunucu oluşturulmasıdır. Yani cihaz üzerindeki Ram ve HDD’nin parçalara bölünerek ortak kullanılmasıdır.

Gerçek sunucu yani “Dedicated”tan farkı cihazın sahip olmuş olduğu donanımsal özellikleri birden fazla kişinin bölünerek kullanıyor olmasıdır.

VPS ile neler yapılabilir ? 

Virtual Private Server ile kendi sitenizin dosyalarını barındırabilir, hosting hizmeti olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz VPS’inizin türüne ve sistemine göre kendi programlarınızı çalıştırabilir, bir nevi cloud hizmetinizi kendi kendinize yaratabilirsiniz. Bir başka kullanım şekli ise uzak masa üstü bilgisayarınız olarak kullanabilirsiniz. Devamlı açık kalması gereken programlarınızı VPS üzerinden kullanabilirsiniz, bir nevi 7/24 hizmetinizde olan sanal bir bilgisayar.

Peki ücretsiz yani bedava VPS Nasıl alınır ?

Ünlü hosting firması cloudrino tarafından sağlanan hizmet ile ömür boyu ücretsiz olarak VPS hizmeti sunulmaktadır. Alacağınız bu hizmet ile süre sınırı olmaksızın vps hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ancak cloudrino firması bu hizmetten yararlanmanız için belirli kriterler sunmaktadır.

İlk olarak sahip olacağınız VPS’in özelliklerini tanıyalım,

Ram : 512 MB

HDD : 10 GB Hafıza

Trafik : 100 GB Bandwidth(5Mbit) (Aylıktır, her ay yenilenir)

Cihaz : 1 Core

IP Bloğu : 1 IPv4 & 1 IPv6

 

Öncelik olarak cloudrino sitesine girdiğinizde karşınıza bir mail adresi yazma sütunu gelecek, mail adresini yazdığınızda spamları ve sahte kullanıcıları engellemek adına sizi bir sıralamaya koyacak, bu sıralamada sizden önce başvuran kişiler bulunmakta. Bu sıralama 30’a kadar düştüğünde size bir onay maili gelecek ve oradan kayıt olabileceksiniz. Biraz uzun süren bir bekleyiş olabilir ancak ömür boyu alınacağı için bu bekleyiş çok da önemli değil.

Mail adresi ile başvurduğunuzda size bir referans linki  verecek, o link ile bir başka kişi siteye üye olması durumunda sizin sıranız hızlı bir şekilde azalacaktır.

Referans ile üye olmakta fayda var.

Sırasıyla başlayalım,

İlk olarak cloudrino sitesine BURADAN giriş yapın,

bedava-vps-nasil-alinir-1

Karşınıza gelecek olan ekrandan mail adresi bölümünü doldurun ve request invite butonuna basın, ardından spam engelleme onayını yaparak ilerleyin,

Sizin o anki sıranızı belirten bir ekran karşınıza çıkacak, o sıra 30’a ulaştığında ücretsiz olarak VPS sahibi olabilirsiniz.

Doldurmuş olduğunuz mail adresine bir mail onay linki gelecektir, mailinizi sıralamanızı hızlandırmak için onaylayın. Onaylamayı yaptığınızda sıralamanızın düştüğünü göreceksiniz.

Ayrıca daha hızlı sıra ilerlemek için Your Share Link yazısının altında bulunan referans linkinizi forum vb. yerlerde paylaşarak sıranın size hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sıranızın güncel halini siteye girip aynı maili yazarak devamlı olarak görebilirsiniz.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉