• PAYLAŞ

Ucuz Trafik Sigortası nasıl yapılır?

  • 25/06/2016 - 14:30
  • 0 Yorum
  • 1018 görüntüleme

 

2015 yılı itibari ile birlikte Trafik sigortalarına gelen inanılmaz zamlar araba sahiplerinin başını ağrıtmaya devam ediyor. Aracın modelin, üretim tarihine ve motor hacmine bakılmadan yapılan zamanlar nedeniyle birçok kişi mağduriyet yaşadığını haberlerde okumuşsunuzdur. Biz sizlere bu yazımızdan bu konuda en uygun fiyatla nasıl aracınıza sigorta yaptıracağınızı anlatmaya çalışacağız.

Zorunlu olması nedeniyle ve yaptırılmadı takdirde büyük cezalar ile karşılaşılma riski olması mecburen yaptırılmasını gerektiriyor. Sizin ya da çevrenizde birçok insanın bu konuda mağduriyet yaşadığını söylemek yalan olmaz.

Uygun Fiyata Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Aslında çok sayıda sigorta şirketi olmasına rağmen, fiyatları arasında çok fazla belirleyici bir fark yok diyebiliriz. Ancak kasko fiyatları için aynı şeyi söyleyemeyiz. Kaskonun bir zorunluluğun olmaması çok sayıda kişinin tercih etmediği bir sigorta olmasına neden oluyor. Yaptıracağınız trafik sigortasını daha ucuza yaptırmanın iki farklı yolu bulunuyor. İlk olarak 2013 yılında çıkan kanun ile birlikte sigorta şirketleri daha esnek fiyat tarifleri sunabiliyor. Aracınızın sigortasını yaptırmadan önce farklı sigorta firmalarından fiyat almaya özen göstermelisiniz. Mutlaka size verilen fiyatlar arasında fark olduğuna şahit olacaksınız. Kararınızı verdikten sonra istediğiniz sigorta şirketine giderek aracınızı sigortalatabilirsiniz.

İkinci bir yol olarak sigorta şirketleri ile üyelik sözleşmesi yapabilirsiniz. Bu sayede sigortanızı o şirket üzerinden yaptıracağınıza söz vererek, daha uygun fiyata aracınızı sigortalayabilirsiniz. Yüksek fiyatlar çıkmasına rağmen bu kampanyalar ve dikkatli bir araştırma ile cebinizi rahatlatarak aracınızı sigorta altına alabilirsiniz.

Trafik Sigortasının neden yüksek çıktığını merak edenler için bilgi vermeye çalışacağız. Sigorta şirketleri yeni çıkan yasa sonrasında zarar etmeye başladılar. Ödemeleri gereken prim isimleri değiştir ve çeşitlendi. Buna Avrupa Birliği uyum yasalarının neden olduğunu söyleyebiliriz. Zararın 2015’in ilk 9 ayında 1 milyar TL’nin üzerine çıkması bu zamları kaçınılmaz hale getirdi. Ayrıca 2015 yılında çıkan yasa ile birlikte poliçelerde özel bir basamak sistemi uygulanarak hesap yapılması sigorta poliçe fiyatlarının artmasına neden oldu.

Yaşınıza, kaza geçmişinize, aracın durumuna göre farklı konular dikkate alınarak size bir sigorta bedeli söyleniyor. Karşı tarafa verebileceği zara göz önüne alınarak hesaplamalar bu şekilde yapıldığını unutmayın.

3

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉