• PAYLAŞ

Ucuza Seyahat Nasıl Yapılır?

  • 05/10/2016 - 11:06
  • 0 Yorum
  • 944 görüntüleme

Ucuza Seyahat Nasıl Yapılır?

İnsanlar ister iş gezileri olsun isterse de tatile çıkmak için bütçelerinden büyük bir bölümü ulaşıma harcamak zorunda kalırlar. Bu nedenle istedikleri birçok şeyi yapmakta zorluk yaşarlar. Özellikle tatile çıkarken konaklama ve ulaşım masrafları insanların tatil sırasında denemek istedikleri farklı aktivitelerden birçoğundan vazgeçmek zorunda kalırlar. Peki, ucuza seyahat etmenin bir yolu yok mu? Tabi ki, var bu kaç kişi ile seyahat edeceğinize ve gideceğiniz yere göre değişkenlik gösterebilir.

Sıra ile sizlere ucuza seyahat etmek için dikkat etmeniz gereken önemli detayları yazalım. İlk olarak tatile yurt dışında bir yere gitmek istiyorsunuz. Şu an yaz sonunda olduğumuza göre kış ayında alp dağlarına gitmek istiyorsunuz. Bir hafta güzel bir tatil yapmak için uçak biletinizi şimdiden almanız sizin için çok büyük bir avantaj olacaktır. Neredeyse yarıdan daha ucuza seyahat edeceksiniz.

ucuza-seyahat-nasil-yapilir-1

Tek başınıza yurt içinde seyahat edecekseniz size tavsiyemiz otostop olacaktır. Evet, otostop yapanların başına neler geldiğini duyuyoruz dediğinizi biliyoruz. Ancak her insanın öyle olacak diye bir şartı yok. Dünya üzerinde farklı ülkeleri otostop ile gezen çok sayıda insan var. Bazen kötü örnekler olabiliyor ancak insanlar yolda kalanlara karşı genelde daha yardımsever oluyor. Tabi bu yardımseverliklerini kötüye kullanmayın.

Günümüzde internetin gelişmesi bile çok sayıda farklı uygulama bulunuyor. Bu uygulamalardan birisini indirerek telefonunuza kurabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz rotada yanına yol arkadaşı arayan birisine denk gelebilirsiniz. Yol parasını ortak karşılayarak keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Ulaşım konusunda ucuz seçenekleri bir türlü bulamıyorsanız bunun yerine konaklama tercihinizi ucuza getirebilirsiniz. Tatil için gittiğiniz bölgede evinin bir bölümünü kiralayan insanlar vardır. Bu insanlarla iletişime geçmek için gene internete kullanabilirsiniz. Bu konaklama fırsatlarını sunan siteler sayesinde insanlar evlerini birer otel olarak pazarlıyor ve kazanç elde ediyorlar. Kalacağını bir otelin çok az fiyatına ev konforunda tatil yapabilirsiniz.

Ucuza araba ile seyahat etmek için o bölgeye gidecek bazı arkadaşlarınıza yanınızda götürebilirsiniz. Kalabalık tatil eğlenceli olabilir. Bunun için arkadaşlarınıza teklifte bulunmakta çekingen davranmayın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉