• PAYLAŞ

Uruguay Vatandaşlığı Nasıl Alınır ?

  • 23/09/2016 - 11:03
  • 0 Yorum
  • 1630 görüntüleme

Uruguay Vatandaşlığı Nasıl Alınır ?

uruguay-vatandasligi-nasil-alinir-3Güney Amerika’da bulunan mutluluklar ve özgürlükler ülkesi olan Uruguay, bir çok bireyin yaşamak adına hayallerini süsleyen ülkelerin başında gelmektedir.  Tüm Güney Amerika ülkelerinde olduğu gibi Uruguay’da da hep gülen, mutlu, neşeli insanlarla karşılaşmanız mümkün. Özgürlük, insan hakları, demokrasi ve ekonomik standardı son derece yüksek olan ülke, Türk vatandaşlarının da yurt dışında yaşamaya karar verenlerin tercihi oluyor. Son derece çeşitli nedenlere dayalı olarak çifte vatandaşlık almak isteyenler öncelik olarak Uruguay’a yerleşmek ve Uruguay topraklarında vatandaşlık olmak istiyor. Uruguay genel olarak bakıldığında en kolay vatandaşlık veren ülkeler arasında yer alıyor. Uruguay vatandaşlığı alma koşuları ve gereken her türlü detayları sizler için detayları ile inceledik.
uruguay-vatandasligi-nasil-alinir-4

Uruguay’a gitmenin aslında en zor kısmı uzaklığı ve bu uzaklıktan kaynaklanan uçak biletlerinin pahalı olması. Fakat erken rezervasyon ve yapılan  promosyonları takip ederek bu konuyu da halletmek mümkün. Ülkeye vizesiz olarak seyahat edileceğinizden dolayı yasal olarak herhangi bir kısıtlama bulunmamakta. Uruguay’a gitmek son derece kolay ama vatandaşlık almak isteyenler için belli bir süreç yaşanması gerekiyor.

uruguay-vatandasligi-nasil-alinir-1Uruguay topraklarına yerleşmek için ülkenin göçmenlik merkezine pasaport fotokopisi, 2 adet fotoğraf ve 1800 Uruguay pesosu yani 180 Türk Lirası ücret ödemesi gerekiyor. Oturum süreci bu evrakların verilmesi ile aşılıyor. Daha sonraki aşamada sizden doğum belgesi ve adli sicil kaydınız isteniyor. Zorunlu olan kısmı istenilen 2 belgenin Türkiye’deki  noterden yeminli bir tercümana İspanyolca olarak çevrilmesi ve apostil yapılması gerekiyor.

Öncelik olarak Uruguay ‘da uzun süreli yaşamak isteyen bireylerin burada çalıştığını veya en az 1200 dolar geliriniz olduğunu resmi olarak belgelemesi isteniyor. Uruguay vatandaşlığını kazanana kadar bu belgelerle size geçici kimlik ve 2 yıllık Uruguay topraklarında oturma izni veriliyor. Uruguay topraklarında vatandaşlık almak için süreç  ortalama olarak 3 ila 5 yıl arası sürebiliyor. Sabit geliri olanlar, kendilerine ait işi olanlar, ülkeye yatırım yapanlar, Interpol aracılığı ile incelenmesi yapılan  sicilin tamamen temiz olanlar Uruguay topraklarında vatandaşlığı alabiliyor. Uruguay vatandaşı olmanın en büyük avantajlarından bir tanesi de, sağlık ve eğitim hizmetlerinden tamamen ücretsiz olarak  yararlanmak oluyor.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 2.2]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉