• PAYLAŞ

Tweet’ler Otomatik Olarak Facebook’ta Nasıl Paylaşılır ?

  • 23/09/2016 - 10:17
  • 0 Yorum
  • 988 görüntüleme

Tweet’ler Otomatik Olarak Facebook’ta Nasıl Paylaşılır ?

Milyonlarca kullanıcısı olan iki farklı sosyal medya uygulaması ve kullanıcılarına sundukları birbirinden farklı özellikler. Her iki uygulamanın da farklı kullanıcıları olduğunu düşünmemize rağmen aslına bakıldığında artık internet kullanıcı olan her birey neredeyse kullanımda olan bütün sosyal paylaşım sitelerini kullanıyor. Bu durumun farkında olan bir çok uygulamada rakip gibi gözükmelerine rağmen uygulamalar arasında bağlantı kurulmasına bir şekilde olanak sağlıyor. Facebook bu alanda lider konumda olması piyasada bulunan uygulamalar haricinde üye olmak istediğiniz her yerde Facebook hesabınızla girişi kabul ediyor. Bu konuya da yakından baktığınız da aslında bir Facebook hesabı bir çok uygulama için artık neredeyse referans konumunda nerdeyse sanırım biraz hafif kaldı referans konumunda dememiz daha doğru olacak.

tweetler-otomatik-olarak-facebookta-nasil-paylasilir-2

Twitter uygulaması kullanıma sunulduğu günden bu  güne fazlasıyla ilgi gören sosyal paylaşım platformları arasında, kullanıcıların anlık olarak yaptığı paylaşımlar bazı durumlarda son derece ilgi çekici olabiliyor. Bazı durumlarda baktığınızda Twitter uygulaması üzerinden devlet başkanları, millet vekilleri, bakanların birbirleri ile atıştığına hatta bu tweet ‘lerin haber konusu olduğuna şahit olabiliyorsunuz. Bu duruma yakından baktığınız da ise sosyal medyanın artık eskiye göre çok daha önemli bir konuma geldiğini hatta insanlara ulaşmanın en kolay yolu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu yazımızda size iki popüler uygulama arasında kuracağınız küçük bir bağ ile Twitter uygulaması üzerinden attığınız tweet ‘lerinizin Facebook hesabınız üzerinde otomatik olarak nasıl paylaşabileceğinizi detaylandıracağız.

İlk olarak yapmanız gereken BURADAKİ bağlantıya tıklayarak Facebook hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

 

Bu sayfa üzerinden öncelikle ekranın sağ tarafından bulunan  Twitter’a bağla sekmesini göreceksiniz. Bu işlemin ardından sizi Twitter hesabınıza yönlendirecek. Twitter hesabınıza giriş yapmanızdan sonra, uygulamayı kullanmanız için izin isteyecek. Bu uygulama oldukça  güvenilirdir sizden sadece paylaşım izinlerini ister.

tweetler-otomatik-olarak-facebookta-nasil-paylasilir-3

Uygulama aracılığı ile hesabınızı veya sayfanızı bağladıktan sonra sizden gönderi türlerin belirlemenizi isteyecektir, bunlar sadece resimler, videolar gibi seçenekler olacak. Buradan istediğinizi ayarları seçerek, işlemleri tamamlamanızın ardından değişiklikleri kaydet diyorsunuz. Bu aşamadan sonra gönderileriniz otomatik olarak paylaşılacaktır.

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉