• PAYLAŞ

Uyumlu Giyinmek için nelere dikkat edilmelidir?

  • 12/08/2016 - 19:00
  • 0 Yorum
  • 886 görüntüleme

Giyim tarzınızı belirlemek için ince detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. İlk bakıldığında fark edilemeyen detaylar aslında tarzınızı belirlemeniz için çok önemlidir. Uyumlu giyinmek baştan aşağı ile tüm üzerinizde olan her şeyin bir birini tam anlamıyla tamamlaması demektir.

Bir örnek vererek anlatmamız gerekirse giyim tarzınızı ortaya çıkarırken giyeceğiniz elbiselerin uygun olması gerekir. Siyah bir ayakkabı giyerken kemerinizin turuncu olmaması gerekir. Bu uyumlu giyinmeye en net şekilde açıklamak için çok önemlidir. Uyumlu giyinme sokak modası için çok dikkat çekici bir özellik olmasın rağmen diğer giyim tarzları için de çok önemlidir.

uyumlu-giyinme-2

Çok önemli markalar bu tarz yönelik yeni sezon kreasyonlarına ekleme ya da çıkarmalar yapıyorlar. Bizde bu yazıda sizlere uyumlu giyinme için dikkat etmeniz gereken altın kurallar hakkında bilgi vereceğiz. Bluz ve çorabınızı aynı renkte giydiniz arada da gri renkte bir etek giymeyi tercih ettiniz. Bunun haricinde üçüncü bir parçada bile bluz ve çorabın rengi ile aynı özelliklerde bir tercih yaparsanız kıyafetiniz kötü olacaktır.

Uyumlu giyinmenin altın kurallarından birisi de yapacağınız kombinin içerisin de ikiden fazla rengin olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğal yani natürel olan renkleri tercih etmeniz sizin için çok güzel kombinler ortaya çıkarmanız yardımcı olacaktır. Tüm elbisenizin canlı renklerden oluşması ya da desenli olması sizi boğacaktır. Tek parça olarak giyeceğiniz elbiselerin içinde aynı tür renklerden bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Hem örgülü hem de desenli tarzda elbiseler tercih ederseniz bu görünüşünüzün çok karmaşık olacağını gösterecektir.

uyumlu-giyinme-4

Elbiselerinizin yanı sıra aksesuarlarınızı da tercih ederken dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Güzel bir kombin yaptıktan sonra aşırı gösterişli aksesuar ile kombini olduğundan daha kötü göstermek tamamen sizin elinizdedir. Özellikle ayakkabı ve çanta tercihinizi bunun için uyumlu yapmanız çok önemlidir. İkisinin de aynı renk olması ideal bir kombinin ortaya çıkması için size yardım edecektir. Uyumlu giyinmek pahalı elbiseler alıp giyinmekten daha önemlidir. Birbiri ile uyumlu renkler her zaman tercihinizin ilk sırasında olmalıdır. Bu güzelliğinizi ön plana çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉