• PAYLAŞ

Vücut Şekline göre elbise seçimi nasıl yapılır?

  • 12/08/2016 - 18:01
  • 0 Yorum
  • 905 görüntüleme

Tüm modacıların ortak fikri üzerine yakışanı giymek sizin için her zaman en ideal giyim şekli olacaktır. Peki, üzerinize yakışanı nasıl belirlemeniz gerekiyor. Bunun için öncelikle vücudunuzu çok iyi bir şekilde tanımanız gerekiyor. Vücudunu tanıyan erkek olsun, kadın olsun giyinme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaktır. Biz bu yazımızda sizlere vücut tiplerine göre tercih edilmesi gereken elbise tercihinin ne olması gerektiği konusunda bilgi vereceğiz.

Üst bölgesi küçük alt bölgesi geniş olanlar

kollari-uzun-dantelli-elbise-modeli

Bu bize has bir vücut şeklide diyebiliriz. Basen ve kalça bölgesi geniş olan vücut şeklidir. Bu tarz bir vücuda sahipseniz vücudunuzu tam anlamıyla sarmayacak ancak çok da geniş olmayacak elbise modellerini tercih etmeniz gerekmektedir. Bel bölgeniz dar, basenleriniz genişse size en uygun elbise modeli A kesim olanlardır.

Omuz ve Kolları geniş olanlar için

Omuz bölgesi ve kolları geniş olanlar bayanlar zarifliklerini ortaya çıkarmak için elbise tercihi yaparken dirseklerde ve yarım kol olarak isimlendirilen elbise modellerinden tercih etmelidirler. Bunun için kollarından püsküller saçılan elbiseleri ve dantelli olarak piyasaya çıkan elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Bel bölgesi kalın olanlar için

 

Elbise seçimine en çok dikkat etmesi gereken vücut tipi olarak tarif edebiliriz. Bu vücut tipine sahip olan birisiyseniz vücudunuza tam anlamı ile yapışan elbiselerden uzak durmalısınız. Aynı zamanda elbiselerinizin rengi açık olmamalıdır.

Büyük göğüsler için

gogusu-kucuk-olanlar-icin-elbise-secimi

Bu tarz bir vücuda sahipseniz bu sizi sıkıntı içine düşürebilir. Elbise tercihinizi yaparken V yaka tercihleri yapmanız sizin için çok önemlidir. Ya da yaka bölgesi kare olan elbiseleri tercih etmelisiniz.

Küçük göğüsler için

Bu tarz vücut tipine sahip olan bayanların çok şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü istedikleri tarzda elbise tercihi yapabilirler. Her türlü elbise onlara kolayca uyum sağlayacaktır. Eğer göğüslerinizi daha büyük göstermek istiyorsanız göğüs bölgesinde fırfır olan, drape tarzı elbiseleri deneyebilirsiniz.

Kilolu Bayanlar için elbise seçimi

Fazla kilolu olan birisiyseniz seçeceğiniz elbisenin daha rahat olmasına özen göstermelisiniz. Kesinlik geniş elbiseler alışveriş listenizin ilk sırasında olması gerekiyor. Dar elbiselerden uzak durmalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉