• PAYLAŞ

Uzun Eteğin Üstüne Ne giyilir?

  • 05/05/2017 - 12:00
  • 0 Yorum
  • 856 görüntüleme

Kadınların giyim anlayışlarında uzun eteklerin önemli bir yeri vardır. Çok uzun süre önce kadınların dolaplarında ki yerini alan bu etekler günümüzde vazgeçilmez parçalardan birisi olmayı başarmıştır. Rahat bir giyim sağlaması ve çok zarif durması nedeniyle kadınlar tarafından her durumda giyim için tercih edilmektedir. Dikildiği kumaşa göre hem kış hem de yaz aylarında kullanılan bir etek olan uzun eteklerle birlikte giyilecek kıyafetler eteğin modeline, rengine ve kumaşına göre şekillenmektedir. Doğru parçalarla birlikte kombin yapıldığında ortaya hem şık hem de modern bir görüntü çıkarabilmektedir. Günümüzde uzun etekler moda dünyasında maxi etek olarak bilinmektedir. Doğru maxi eteği seçmek için vücut tipimize dikkat etmeliyiz.

Maxi Etek kombinleri

Uzun etek ya da maxi etek kombinleri kumaş yapısına göre kombinlense daha doğru bir giyim tarzı oluşturmaktadır. Tabi bu noktada etek boyuna da dikkat edilmelidir. Uzun etekler diz altında başlayarak topuk kısmına kadar uzanabilir. Bu tercihi siz kadınlar vücut yapınıza göre yapmalısınız. Uzun etekler daha çok uzun boyunlu bayanlar için bir avantaj olmaktadır.  Kısa boylu kadınlar içinse bir dezavantajdır.

Uzun etek tercih ederken kesinlikle yere değmemesine dikkat etmelisiniz. Sanki havalı bir görünüm kazandırdığı izlenimi ortaya çıkabilir ancak bakıldığında yerdeki tüm tozu tutacağı için kirli bir görünümüm elde dersiniz. Çok uzun bir etek giyecekseniz üzerine bir body giymeniz doğru olacaktır. Alt taraftaki havalı görünümü yukarıda ki sade ve zarif bir yapı ile desteklemek ortaya güzel bir görüntü çıkaracaktır.

Yüksek belli bir uzun etek tercih edecekseniz giyeceğiniz body’i içeri sokarak giymek doğru bir giyim bilgisindir. Bu durumlarda alt tarafta çıt çıtları bulunan bodyleri giymek sizin için hayat kurtaracaktır. Çünkü diğer türlü bodyler dışarı çıkabilir ve ortaya çirkin bir görüntünün çıkmasına neden olabilir. Eteğin durumuna göre bol tişörtlerde kombinde tercih edilebilir. Kısaca uzun eteklerde genelde kombin olarak body ve tişörtleri modelin durumuna göre tercih etmeniz mantıklı bir tercih olacaktır. Eteğiniz darsa üzerinizde ki kıyafetin bol olmasına dikkat etmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉