• PAYLAŞ

Vajinal Koku Nasıl Giderilir ?

  • 25/10/2016 - 09:14
  • 0 Yorum
  • 1108 görüntüleme

Merhaba sevgili nasilyapilir.com ziyaretçileri, bu yazımızda kadınların en büyük problemleri arasında yerini alan vajinal kokuların nasıl giderileceğinden bahsedeceğiz,

vajina-kokusu-nasil-gecer

Vajinal Koku Nedir ?

Vajinal koku, kadınlarda vajina bölgesindeki günlük akıntılar ve vajinanın mukuslu yapısından kaynaklı oluşan ve genelde hijyene bağlı olarak değişkenlik gösteren, bakteri bazlı bir kokudur. Bu kötü kokunun giderilmesi için aşağıda maddeler halinde listelenmiş çözüm metodları bulunmaktadır.

Vajinal Koku Nasıl Giderilir ?

Bol Bol Su İçin;
Vajinal koku ile başa çıkmanın en iyi yollarından biri bol su içmektir. Su içilmesi genel vücut sağlığı açısından yararlı olduğu bilinen bir gerçektir. Günlük olarak ortalama sekiz ila on bardak arasında su için. Bu sayede vücudunuz etkili bir şekilde kötü toksinler ve zararlı bakterilerden kurtulur. Aynı zamanda, su, vajinal koku arkasındaki temel nedenlerinden biri olan vücuttaki fazla şekerin uzaklaştırılmasına da yardımcı olur. Vajinal kokulu kadınlar, ayrıca kafein ve şekerli içeceklerden de kaçınmaları gerekir.

Çay Ağacı Yağı
Çay ağacı yağı, güçlü antifungal hem de antiseptik özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağı alın ve su ile seyreltin. Sonrasında ise bölgeyi bu karışım ile durulayın.
Başka bir seçenek ise üç bardak saf elma sirkesi birlikte üç damla çay ağacı yağı banyo suyuna ekleyin ve sonra yarım saat içinde oturun. Bu ilaç, bir hafta üç dört kez uygulama yapıldığında güçlü vajinal kokuya neden olan bakterilerden kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Kabartma Tozu
Kabartma tozu vücudunuzdaki pH seviyesini dengelemek için kullanılabilir. PH değeri dengelendiğinden sonra ise vajinal koku sorunu otomatik olarak tedavi edilecek. Sadece, sıcak bir bardak su içine bir çorba kaşığı kabartma tozu karıştırın ve günde bir defa için.

vajinal-koku-nasil-gecer

Elma Sirkesi
Elma sirkesi doğal bir anti-bakteriyel ve dolayısıyla aynı zamanda vajinal kokuya karşı mücadele için kullanılabilir. Aslında, elma sirkesi katılarak banyo yapılması vajinal kokulardan kurtulmanın en basit yollarından biridir. Bir leğen içine ılık su ve biraz elma sirkesi ekleyin. Kendinizi bu suda en az yarım saat bekletin. Bu yöntem kokuya neden olan toksinler ve bakteriler reddetmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, vajinal floranın asidik kalitesini geri kazandırmak için yardımcı olacak ve daha fazla koku olmayacaktır. Bu uygulamadan dört-beş kat hızlı sonuç almak için bir hafta kadar devam ettirin.

Beyaz Sirke
Eğer vajinal koku sorununuz varsa beyaz sirke ile durulamayı denemeniz gerekir. Beyaz sirke, kokuları ‘nötralize etme’ ve kokuya neden olan proteinleri yıkma gücüne sahiptir. Bir banyo suyuna yarım fincan beyaz sirke ve tuz ekleyin ve birkaç dakika için vajina bölgenizi bu bölgede tutun. Bu süreçte, vajina pH seviyesi normale geri dönecek ve kokularınız yok olacaktır. Daha iyi sonuç için, soğuk su yerine ılık su kullanın. Olumlu sonuçlar elde etmek için bu şekilde haftada birkaç kez uygulayın.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉