• PAYLAŞ

Vücudunuz Armut Tipindeyse Hangi Kot Pantolon Tercih Edilmelidir?

  • 25/12/2016 - 12:03
  • 0 Yorum
  • 881 görüntüleme

Vücudunuz Armut Tipindeyse Hangi Kot Pantolon Tercih Edilmelidir?

Güzel ve temiz giyinmek vücudumuzun tipini öğrenmeyenler için çok zordur. Onun için öncelikle vücut tipinizi öğrenmeniz gerekiyor. Bu yazımızda sizlere yani armut tipine sahip vücuda sahip olanlara tercih etmeleri gereken kot pantolon modelleri hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak tavsiyelere başlamadan Armut Vücut Tipi neyi ifade etmektedir onu anlatalım. Basenli olarak halk dilinde söylenen bu vücut tipi, tam olarak kalçalara göre dar omuzlarınızın olmasını ifade etmek için kullanılır.

Yani yukarıdan aşağıya dar omuzlar, normal sayılabilecek göğüsler, incecik bir bel ve bel kıvrımının bittiği noktada başlayan dolgun kalçalar armut tipi vücudu oluşturmaktadır. Akdeniz iklimin de olan ülkelerde sıklıkla görülen bir vücuttur. Normal elbise bu vücut tipine çok yakışırken, pantolon giyme konusunda dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü doğru kot pantolon tercihi etmezseniz ortaya çirkin bir görüntünün çıkmasına neden olabilirsiniz. Şimdi armut vücut tipine uygun kot pantolonlar hakkında bilgi verelim.

Koyu Renge Sahip Kot Pantolonlar Tercih Edilmelidir.

Kot pantolonda koyu renk tercihin nedeni geniş kalçalarınızı gizlemekte size yardımcı olacak renk olmasından dolayıdır. En çok siyah ve lacivert renk kot pantolonlar tercih edilmelidir. İspanyol kesim kot pantolonları giymek isteseniz de bollaşmanın dizlerden başlamasına dikkat etmelisiniz. Eğer giyeceğiniz kot pantolonda belden itibaren bol olarak iniyorsa bu sizin kalçalı ve basenli görünmenize neden olacaktır.

Kalçaya ve Basene tam oturanları tercih edin

Alacağınız kot pantolonun basen ve kalça bölgenize tam olarak oturduğuna dikkat etmelisiniz. Eğer alacağınız kot pantolon dar olursa bu durumun kötü bir şekle girmesine neden olacaktır. Alacağınız kot pantolonun kesiminin vücudunuzun şeklini takip eden bir kesime sahip olduğuna özellikle dikkat etmelisiniz.

Kot pantolonunuzun paça boyuna dikkat edin. Hem Armut vücut tipine sahipseniz hem de kısa bir boya sahipseniz bu durumu dengeleyecek ipuçları hayatınızı kurtaracaktır. Bunun için almak istediğiniz belin yüksek belli olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu sizin hayatınızı kurtaracak bir detaydır.  İnsanın vücut tipini bilerek giyinmesi güzelliğini ortaya çıkarması için gerekli bir durumdur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉