• PAYLAŞ

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

  • 18/06/2017 - 15:04
  • 0 Yorum
  • 781 görüntüleme

Telefonlar hayatımızın her alanına girmiş durumda ve telefonsuz hiçbir şey yapamıyoruz. 10 dakikalığına dışarıya çıkacak olsak bile, telefonumuzu yanımızdan ayırmıyoruz. Durum böyle olunca telefonlar için birçok faydalı uygulama geliştiriliyor ve bu uygulamalardan günümüzde en çok kullanılanlarından biri de Whatsapp. Whatsapp, internet bağlantısına sahip olan telefonlar için bedava mesajlaşma sağlıyor. Ayrıca arkadaşlar kendi aralarında gruplar kurup, toplu sohbetler yapabiliyor. Ancak bazı durumlarda Whatsapp’a telefondan girmek mümkün olmayabilir. Bu durumlara şarjın bittiği ya da internet paketinin bittiği durumlar örnek gösterilebilir. Bu durumda bilgisayardan Whatsapp’a girmek en iyi çözüm olmaktadır. Bunun için bilgisayara Whatsapp kurma yolları aranmakta. Aslında bilgisayardan Whatsapp’a girmek oldukça kolaydır ve iki farklı yöntem sayesinde giriş yapılabilir. Bu yazımızda bilgisayarınız sayesinde nasıl Whatsapp’a girip, arkadaşlarınızla sohbetinize devam edeceğinizi anlatacağız.

 

Bluestack ile Whatsapp’a Nasıl Girilir?

Bluestack, bir çeşit sanal android tabletler yaratabileceğiniz bir platform. Bilgisayarlar üzerinden birçok Android uygulamaya ulaşabileceğiniz bu program sayesinde Whatsapp’ı da kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey internete bluestack indir yazarak programı bilgisayarınıza indirmek. Sonrasında programın bir Android telefondan farksız olarak kurulumu yapılmalı ve mail adresleri girilmelidir. Her şey hazır olduktan sonra oluşturduğunuz sanal tabletin Google Play Store’una girerek whatsapp indir yazmalı, karşınıza çıkan Whatsapp uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra açmalı ve gerekli tüm bilgilerinizi girmelisiniz. Sonrasında eğer daha önce yedeklenmiş mesajlarınız var ise onların geri getirilmesini beklemelisiniz. Sonuç olarak artık telefonunuz yanınızda olmasa bile laptoplarınız sayesinde her yerde Whatsapp’a girme şansınız var. Bu yöntem sayesinde telefonunuz yanınızda olmasa bile artık Whatsapp’a girebilir,sanki yeni bir telefon almış gibi takılabilirsiniz. Bluestack Whatsapp kullanımı işte bu kadar!

 

Whatsapp Web ile Whatsapp’a Nasıl Girilir?

Whatsapp bilgisayardan nasıl kullanılır sorusunun iki farklı cevabı mevcut ve birincisini açıkladık. Ancak bilgisayarına farklı programlar yüklemek istemeyenler için bir seçenek daha mevcut. Bu seçenek direk Whatsapp’ın kullanıcılara sunduğu bir seçenek ve oldukça faydalı. İnternet tarayıcınıza whatsapp bilgisayar versiyonu indir yazıp, Whatsapp’In kendi sitesine girin. Karşınıza iki seçenek çıkacak ve bilgisayar işletim sistemi için olan seçeneği seçin. Uygulama indirilmeye başlayacak ve indikten sonra açılmasını bekleyin. Açıldıktan sonra karşınıza bir karekod okutma ekranı gelecek. Bu ekran geldiğinde telefonunuzdan Whatsapp’a girip Whatsapp Web sekmesine tıklayın. Bilgisayarınızda görünen karekodu telefonunuza okutun. Whatsapp’ınızdaki tüm yazışmalar bilgisayarınızda görünecek ve artık arkadaşlarınız ile sohbet edebileceksiniz. Ancak bu yöntemde bilinmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Bu yöntemi kullanabilmeniz için telefonunuzda Whatsapp kesinlikle bulunmalı ve telefonunuz internet bağlı kalmalıdır. Telefonun internet ile bağlantısı kesilir ise sizin de bilgisayar üzerinden bağlantınız kesilecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉