• PAYLAŞ

Whatsapp Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • 11/06/2017 - 11:00
  • 0 Yorum
  • 893 görüntüleme

Neredeyse her sosyal medya platformuna ‘’Hikayeler’’ özelliği dahil oldu. Bunlardan biriside günlük hayatımızın önemli yerini kaplayan mesajlaşma aracı Whatsapp. Geçtiğimiz aylarda gelen güncellemeyle eklenen ‘’Hikayeler’’ modu kullanıcıların hizmetine sunuldu. Fakat bu güncellemeden aylar geçmesine rağmen bazı kullanıcıların haberi yok veya nasıl hikâye atılacağını bilmiyorlar. Bu yazımızda bu duruma değindik ve Whatsapp Hikâyeler bölümünü bütünüyle ele aldık

Whatsapp’da Hikâye Nasıl Atılır?

Yeni gelen güncellemeyle gelen hikâye modu İnstagram’ın aynısını yansıtıyor diyebiliriz. Tıpkı Instagram’daki hikâye (stories) özelliği gibi 24 saat içinde silinme özelliği mevcut. Resimlerinizi, yazılarınızı, videolarınızı, giflerinizi buradan atabilirsiniz. Attığınız bu paylaşımlar 24 saat sonra silinecektir. Whatsapp’a girdiğinizde ‘’Durum’’ bölümüne gelerek hikâye atabilirsiniz veya rehberinizdeki kayıtlı kişilerin attığı hikâyeleri görüntüleyebilirsiniz.

Whatsapp Gizlilik Kontrolü Nasıl Yapılır?

Whatsapp, hikâyelerinizi paylaştıktan sonra bunların kimin görüntüleyebileceğini ayarlamanıza olanak sağlıyor. Kullanıcılar için önemli bir unsur olan gizlilik ilkesi Whatsapp ile birlikte sağlanıyor. 3 farklı gizlilik bölümü bulunan Whatsapp’da gizlilik ayarlarını şu şekilde ayarlayabilirsiniz.

  • Kişilerim: Bu seçenekle birlikte kişi listenizdeki tüm kişilere hikâyenizi görüntüleme olanağı vermiş olursunuz.
  • Şunlar Hariç Kişilerimle Paylaş: Bu seçenekle birlikte hikâyelerinizi görmesi istemediğiniz kişileri engellemiş olursunuz.
  • Sadece Şu Kişilerle Paylaş: Bu seçenekle birlikte sadece belirleyeceğiniz kişiler hikâyenizi görüntüleyebilir.

Whatsapp Durumuma Bakanları Neden Göremiyorum?

Whatsapp durumunuza bakanları görememenizin sebebi gizlilik ayarlarınız olabilir.Bu sorunu aşağıda belirtilen aşamalarla düzeltebilirsiniz.

  • Bunu düzeltmeniz için bir durum atın ve durum ayarlarından gizlilik bölümüne gelerek bu tabloyu kendinize göre düzenleyin. Daha sonrasında yaptığınız işlemleri kaydedin. Mevcut durumunuzu kaldırarak yeni bir durum daha ekleyin. Sorununuzun çözüldüğünü ve artık durumunuza bakanları görebileceğinizi fark edeceksiniz
  • Eğer halen sorun devam ederse Whatsapp’ı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin.
  • Bunları yapmanıza rağmen sorun devam ederse Whatsapp ile iletişeme geçin ve sorununuzu net bir şekilde ifade edin. Sorununuz sistemsel ve yazılımsal kaynaklı olabilir.Bunun çözmenin tek yolu da cihazınızı teknik servise vermeniz olacaktır. Eğer bunlarla hiç bir şekilde uğraşmak istemiyorsanız yeni cihaz almakta alternatifler arasında.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉