• PAYLAŞ

Windows 10 ‘dan Eski Sisteme Formatsız Nasıl Dönülür ?

  • 20/07/2016 - 14:37
  • 0 Yorum
  • 750 görüntüleme

Windows 10 kullanılmaya sunulmasından bu yana bir çok alanda konu olmaya kimi kullanıcılar tarafından çok beğenilirken, kimi kullanıcılar ana ekrandaki yavaşlık, uygulamaların uyun sağlamaması gibi bir çok sorunu dile getirerek eski sistemlerine geri dönmek istiyor. Windows 10’a otomatik olarak geçiş yaptıktan sonra eski sistemimize geri dönelebilir mi ? Evet eski işletim sistemimize geri dönmek mümkün. Sizler için Windows 10 işletim sistemimizden eski işletim sistemimize format atmadan nasıl döneceğinizin detaylarını hazırladık hazırladığımız adımları takip ederek eski işletim sisteminize sorunsuz olarak dönebilirsiniz.

Adım 1: Bilgisayarımızdan başlat menüsüne geliyoruz ve sekmelerden ayarlar sekmesine tıklıyoruz.

windows10-eski-sisteme-donme

Adım 2 : Ayarlar menüsündeki sekmelerden güncelleştirme ve güvenlik sekmesine tıklıyoruz.

windows10-eski-sisteme-donme

Adım 3 : Güncelleştirme ve güvenlik sekmesine geldikten sonra kurtarma sekmesine tıklıyoruz.

windows10-eski-sisteme-donme

Adım 4 : Kurtarma sekmesine tıkladığımızda ekranımıza eski Windows sürümümüz gelecek burada yapmamız gereken eski işletim sistemimiz Windows 7 – 8 – 8.1 belirtilecektir hemen altında başlarken sekmesi olacaktır buraya tıklıyoruz.

windows10-eski-sisteme-donme

Adım 5 : Bu adımları tamamladığınızda Windows işletim sisteminizin eski kurulum dosyası olan windows.old Windows 10 işletim sistemine yükseltme yaptıktan sonra silmediyseniz sorunsuz olarak geri dönüşüm başlayacak eğer dosyayı sildiyseniz format atmak zorundasınız.

Adım 6 : Başlarken sekmesine tıkladıktan sonra geri dönüşüm işlemi ile beraber karşınıza neden eski işletim sisteminize geri dönmek istediğiniz ile alakalı bir anket çıkacak bu anketin doldurulmasını tamamladıktan sonra ileri diyoruz.

windows10-eski-sisteme-donme

Adım 7 : Bu aşamada karşımıza çıkan ekranda geri dönüş yaparken hangi ayarlar ile dönüş yapmak istediğimizi seçiyoruz ve ileri sekmesine tıklayarak işlemi bitiriyoruz.

windows10-eski-sisteme-donme

Windows 10 işletim sistemini kullanmaya karar verip yükseltme işlemi üzerinden 1 ay içerisinde bu işlemin yapılmasına izin verildiğinin altını çizelim bir ayı geçmiş olan sürelerde yeniden format atmak gerekmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉