• PAYLAŞ

Android Telefonlarda Yedekleme Nasıl Yapılır ?

  • 20/07/2016 - 14:30
  • 0 Yorum
  • 726 görüntüleme

android-telefonda-yedekleme

Kullandığınız Android cihazınız da bulunan telefon numaraları, resimler ve videolar gibi önemli arşivlerinizi depolama alanınız dolduğu zaman aktarma yapmanız gerekmektedir. Uzun süreler için biriken bu değerli arşivlerinizin güvenli olarak aktarılması ve güvenli alanlarda muhafaza edilmesi son derece önem taşır. Günümüzde kullanılan akıllı telefonlar neredeyse özel hayatımıza ait bütün bilgileri taşımakta ve depolamakta herhangi kaybolma çalınma riskine karşın hazırlıklı olmakta her zaman yarar vardır. Saydığımız bu nedenlerin tamamına dayalı olarak kullandığınız Android cihazınızın depolama alınanda bulunan bilgilerin özelliklerine göre arşivleyebileceğiniz güvenli depolama alanlarından bazılarının detaylarını sizler için derledik.

Telefonda Rehber Yedekleme

Android kullanıcısı olarak sizlere kesinlikle bu konuda Google sunduğu Google Drive veya Google hesabı hizmeti öneriyoruz. Google hesabınız ile Android cihazınızı  birleştirdiğiniz zaman herhangi başka bir cihaz üzerinde oturum açınca otomatik olarak Google sunduğu hizmet sayesinde rehber cihazınıza yükleniyor. İnternet erişimim yok diyorsanız bütün bilgilerinize bilgisayarınıza aktarabilirsiniz bunun için yapmanız gereken telefonunuz özelliği olan kişileri dışarı aktar seçeneğini bulup tıklamanız yeterli. Rehber sekmesi > kişileri dışarı aktar seçeneğine tıklıyoruz. Teflonunuzun SD kart girişi var ise SD kart ile yoksa bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlanarak tüm yedekleriniz aktarıyorsunuz.  Bunu yapmazsanız telefonu formatlarken bilgileriniz gidebilir.

Andorid Telefonda ki Belgeleri Yedekleme

Telefonunuzda bulunan tüm belgelerinizi yedeklemeniz için Google Drive oldukça iyi bir hizmetle yardımınıza yetişiyor. Google Drive kullanarak  detaylı bir şekilde yedekleme alabilirsiniz. Önemli olan dosyalarınızı Google’ın sunduğu bulut alanında rahatlıkla saklayabilirsiniz. Yeni bir aldığınız da bu cihazınıza rahatlıkla aktarma işlemi yaparsınız. Çevrimdışı internet olmadan belge yedekleme hizmetinden yararlanmak  istiyorsanız, bu tür aktarımlar içinde bilgisayarınıza veya yedeğini saklayabileceğiniz başka bir cihaza aktarabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉