• PAYLAŞ

Andorid Cihazlarda Ekran Videosu Nasıl Çekilir ?

  • 20/07/2016 - 14:17
  • 0 Yorum
  • 741 görüntüleme

android-ekran-video-cekme

Android işletim sistemi kullanan telefonunuz yada tabletiniz ile oynadığınız oyunları veya cihazınızda yaptığınız herhangi bir işlemi kaydetmek isteyebilirsiniz. Android işletim sistemi kullanan cihazlarda ekran videosu çekmek aslında oldukça kolay.  Kullandığınız Android cihazınızla ekran videosu çekmeyi hangi uygulamalarla ve nasıl yapmacığınızı sizler için hazırladık.

Android işletim sistemi kullana telefonunuz ile ekran video çekebilmeniz için öncelikle kullandığınız cihazınızın rootlu olması gerekiyor. Kullanılan her  cihazın root yapılma işlemi farklı olduğu için kullandığınız cihazınızın root işleminin nasıl yapıldığını marka ve modele göre Google’da arama yaparak kolayca bulabilirsiniz. Root işlemi yapmak tamamen kendi inisiyatifinizdedir. Root işlemi hakkında bilgi sahibi değilseniz veya emin değilseniz, root işine girmemenizde fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Ekran Videosu Çekme Uygulaması

Android işletim sistemli telefonunuz ile ekran videosu çekmek için sizlere önereceğimiz Screencast isimli uygulamayı demo halinde  kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir alternatif sunmamız gerekirse SCR Screen Recorder uygulamasının da  hiç fena olmadığının altını çizelim.

Screencast indirip kurmaya karar verdiyseniz uygulama ilk açtığınızda sizden Root erişimi isteyecektir onayı verelim ve uygulama direk açılakcaktır.

Screencast uygulaması  Ayarları

Screencast uygulaması sorunsuz bir şekilde açıldıktan sonra üstten en sağda köşede yer alan dişli görseli bulunan sekmeye dokunarak ayarları açıyoruz. Ayarlar sekmesinde bulunan seçenekleri kullandığınız telefonunuzun performansına göre ince ayar yaptığınız takdirde çok iyi verim alabilirsiniz. Ayrıca önerdiğimiz uygulamanın tüm ayarlarını sorunsuz kullanabilmek için ücretli olan sürümü cihazınıza rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

android-ekran-video-cekme

Ekranınızdan Video Çekmeye Başlama

Uygulamada ayarları işlemini bitirdikten sonra ana ekranınız da en solda bulunan sekmeye tıklayarak geri dönüş yaptıktan sonra android işletim sistemi kullanan telefonunuzun ekranından video kaydetmeye başlayabilirsiniz. Cihazınızda video çekme işlemine başlamadan önce arka planda çalışmayı sürdüren uygulamaları kapatmak video çekiminizdeki performans da oldukça artış sağlayacaktır.

android-ekran-video-cekme

Çekilen Videoyu Sonlandırma

Cihazınızdan çektiğiniz video sonlandırmak için bildirimlerde bulunan Screncast tıklayabilirsiniz veya tekrar Screencast uygulamasına geri dönüp açarak videoyu çekmek için başlattığınız butona basarak sonlandırabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉