• PAYLAŞ

Facebook Paylaşımlarımızı Nasıl Kayıt Ederiz ?

  • 20/07/2016 - 14:09
  • 0 Yorum
  • 688 görüntüleme

Sosyal ağ devi Facebook bu gün resmi rakamlara bakıldığın da günlük dünya çapında 1.4 miyar aktif kullanıcıya sahip. Sosyal paylaşım ağı Facebook kullanırken her türlü paylaşım, bilgi, haber kaynakları ile karşılaşmanız oldukça olası. Facebook kullanıcısı olarak sosyal ağ da dolaşırken karşılaştığınız pek çok içeriği beğenebiliyoruz. Beğendiklerimiz arasında videolar, caps  ve çok daha farklı içerikleri beğenebiliyoruz. Beğendiğimiz bu tüm içerikleri, kimi zaman linklerini kopyalayarak saklamaya daha sonra bakmak yada paylaşmak için depolamaya çalışıyoruz. Facebook aslında kullanıcılarına, beğendiği paylaşımları videoları, haber kaynaklarını kaydetmeye olanak sağlıyor. Facebook’ ta bu olanaklardan yararlanma için ilk olarak Facebook hesabımızla oturum açıyoruz ve sosyal ağda paylaşılan hoşumuza giden  güzel içerikleri inceliyoruz ve kaydetmeye karar verdiğimizde yapmanız gerek.

facebook-kaydedilenler-sekmesi    facebook_1_1    facebook-kaydet-ozelligi

Beğendiğimiz  içerik ne olursa olsun yapılan paylaşımın hemen sol üst kısmında yer alan aşağıya bakan ok görselinin üstüne tıklıyoruz. Açılan seçenekler kısmında beğendiğiniz paylaşımın isimi çıkacaktır içeriği kaydet seçeneğine seçerek tıklıyoruz.

Kaydedilen Paylaşımları Nasıl Görüntülerim ?

Facebook kullanıcı olarak beğendiğimiz paylaşımları kaydettikten sonraki aşamada bu paylaşımları görüntülemek için Facebook’tan ana sayfaya geri dönüş yapıyoruz. Daha sonra ana sayfada sol menüde Kaydedilenler seçeneğini bularak tıklıyoruz. Kullanım esnasında kaydettiğimiz paylaşımların tamamını görebiliyoruz.

Facebook kullanırken bir çok paylaşımla karşılaştığınızı biliyoruz sosyal ağ devi bu paylaşımları kayıt etmemize olanak sağlıyor ama maalesef bu sayı belirli bir kapasite ile sınırlanmış durumda. Facebook’ ta gezinirken yaptığımız paylaşımların belli bir sayıdan sonra diğer yapılan kayıtların üzerine yapıldığını belirtelim.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉