• PAYLAŞ

Windows 10 İşletim Sisteminde Windows Media Center Nasıl Çalıştırılır

  • 22/09/2016 - 14:48
  • 0 Yorum
  • 846 görüntüleme

Windows 10 İşletim Sisteminde Windows Media Center Nasıl Çalıştırılır ?

Uzun yıllardan beri kullanımda olan ve Windows işletim sistemlerinin vazgeçilmez uygulaması Windows Media Center. Microsoft ‘un son işletim sistemi olan Windows 10 ‘da bulunmaması bir çok kullanıcının mustarip olduğu bir durum. Microsoft ‘un alışılagelmiş, sevilen ve kullanılması son derece kolay Windows Media Center’ın neden yeni işletim sisteminde kullanmadığınız tam olarak bilemiyoruz belki de yerinde çok daha farklı bir uygulama hazırlıyor olabilirler. Microsoft daha iyisini kullanıcılarına sunmasını bekleyene kadar bu arada isterseniz  Windows Media Center uygulamasını Windows 10 işletim sistemlerinize yükleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak sürüm yükseltme ile Windows 10’a işletim sistemine geçiş yaptıysanız ve Windows Media Center uygulamasını artık kullanamaz hale geldiyseniz sizlere önereceğimiz birkaç küçük adımda yeniden uygulamayı kullanabilmeniz mümkün.

Microsoft yaptığı açıklamalarda Windows Media Center uygulamasının kullanımının her geçen gün  azaldığını iddia etmişti. Bu yaşanan azalmanın ise ne kadar olduğunu ifade etmemişti. Bizim gözlemimize bakılırsa hiç de azalmış gibi durmuyor keza bu konu hakkında yorumlara bakıldığında şikayet sayısı oldukça yüksek. Windows işletim sistemlerinin artık klasik uygulamasını yeni işletim sisteminizde kullanmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız rehberi takip ederek uygulamanız yeterli olacaktır.

İlk olarak yapmanı gereken tarayıcınız üzerinden sizlere verdiğimiz bağlantı üzerinden WindowsMediaCenter_10.0.10134.0v2.1.rar BURADAN indiriyorsunuz. İndirme işleminde  Dosya boyutu 53.8MB olarak görünecektir.

 

resim-1

Klasörü bilgisayarınızı indirdikten sonra rar. Dosyasını açarak bu dosyayı C sürücünüz üzerinde belirleyeceğiniz bir klasöre açın.

Klasörün içerisinde bulunan _TestRights.cmd dosyasının üzerine sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır diyoruz. Bu yaptığınız işlem CMD penceresi açılmasını sağlayarak bazı işlemlerin otomatik olarak gerçekleşmesini sağlayacak ve sonra bu pencere otomatik olarak kapanacak.

Bu işlemin tamamlanmasından sonra klasörün içerisinde bulunan Installer.cmd dosyasının üzerinde yine sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır diyoruz.

resim-2

İşlemleri tamamlamanızın ardından Windows Arama sekmesini kullanarak Windows Media Center veya WMC kelimelerini aratıyoruz. Uygulamayı arama sonucunda kolayca bulacaksınız. Başlat Menüsü Tüm Uygulamalar sekmesini takip edin WMC bu menüde Windows Donatıları kısmında görünecektir.

resim-3

ilk denemede uygulamayı bu menü üzerinde göremez veya kurmada başarısız olursanız Windows 10 işletim sisteminizi yeniden başlatarak kontrol edin. Aksi takdirde yeniden başlatma işleminden sonra tekrar yukarıdaki belirttiğimiz adımları izleyerek kurabilirsiniz.

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉