• PAYLAŞ

Windows 10 Ürün Anahtarına Nasıl Bakılır

  • 22/09/2016 - 12:44
  • 0 Yorum
  • 1037 görüntüleme

Windows 10 Ürün Anahtarına Nasıl Bakılır ?

Microsoft ‘un kullanıcılarına sunduğu son işletim sistemi olan Windows 10 kullanıma başladığı ilk günden bu yana oldukça ilgi toplamayı başardı. İlk çıkış tarihinin belli olmasından sonra belirli bir süre ücretsiz olarak kullanıma sunulması ve otomatik olarak bazı cihazlarda geçiş yaşanması mahkemeye kadar intikal etmiş haberlerde uzun bir süre konu olmuştu. Bir çok kullanıcının eski kullandıkları Windows sürümlerinden otomatik yükseltme ile Windows 10 işletim sistemini kullandığı biliniyor. İlk zamanlarda şikayet konusu olmasına rağmen geçen zaman içerisinde herkesin halinden memnun olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz.

Windows 7, 8 veya 8.1 sürümleri üzerinden Windows 10 işletim sistemine yükseltme güncellemesi yaptıysanız ve kullandığınız işletim sisteminin ürün anahtarınızı bilmek istiyorsanız, sizlere anlatacağımız çözüm yollarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Microsoft firması, Windows 7 ve sonraki bütün sürümlere ücretsiz olarak  Windows 10 yükseltme olanağı sundu, fakat eski kullandığınız Windows sürümlerinde aktif olan ürün anahtarlarınız ne yazık ki yeni sürüm olan Windows 10 işletim sisteminde kullanamıyorsunuz. Ücretsiz olarak Windows 10 yükseltmesinden faydalanmanız doğrultusunda, ömür boyu sizin olacak işletim sisteminizin ürün anahtarına da sahip olmanız mümkün. Olası herhangi bir aksilik yaşanması durumunda, ürün anahtarınızı saklayarak yeni kurulumlarda kullanmak için aşağıda sizler için hazırladığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Windows 8 Product Key Viewer Uygulaması

resim-1

Resim 1

Uygulamanın adına baktığınız da her ne kadar Windows 8 olarak geçiyor olmasına rağmen, Windows sürümlerinin tamamının ürün anahtarlarını bulmak için kolaylıkla kullanabileceğiniz bu küçük uygulama kurulum yapmadan çalışıyor. Dosyayı cihazınıza indirdikten sonra çalıştırmanızdan hemen sonra ürün anahtarınızı ekranda görebilirsiniz.

Windows 8 Product Key Viewer Uygulamasını Cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

ProduKey Uygulaması

resim-2

ProduKey Uygulaması diğer önerdiğimiz küçük yazılım gibi kurulama ihtiyaç olmadan çalıyor ve bütün Windows sürümlerinin ürün anahtarlarını göstermesinin yanı sıra cihazınızda yüklü olan diğer programlarında lisanslarını gösteriyor. Küçük ama kullanışlı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

ProduKey uygulamasını cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉