• PAYLAŞ

WordPress Pinglemesi Nasıl Yapılır ?

  • 24/09/2016 - 16:02
  • 0 Yorum
  • 1028 görüntüleme

Merhaba sevgili nasilyapilir.com ziyaretçileri,

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza günümüz web mecrasının en çok kullanılan ve web master tarafından en çok sevilen site portallarından biri olan WordPress’in güncelleme servisleri yani pingleme servislerine değineceğiz.

WordPress tabanlı internet sitelerinde bir yazı veya metin girildiğinde, wordpress aşağıdaki ayarları yaptığınız zaman otomatik olarak pingleme sitelerine ping gönderimi yapacaktır. Bu gönderilen pingler ile ping siteleri, siteye yeni bir yazı girildiğini anlayarak, sitenize eklediğiniz sayfaların google’da daha hızlı indexlenmesine kolaylık sağlayacaktır.

WordPress’in hali hazırda kendi bünyesinde bulunan ve herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan pingleme hizmeti sunan özelliği ile, doğru ping siteleri tercih edildiğinde, çok daha hızlı sonuçlar alarak, sitenizin daha hızlı indexlenmesini ve haliyle google tarafından daha iyi bir konumda tutulmasına yardımcı olabilirsiniz.

WordPress Ping Servisleri Nasıl Ayarlanır ?

İlk olarak wordpress tabanlı internet sitenizin admin panelinden Ayarlar > Yazma bölmüne giriş yapın, açılan sayfanın en altında bulunan Servisleri Güncelle bölümüne aşşağıda vermiş olduğumuz ve wordpress tarafından önerilen pingleme sitelerini kopyalayarak yapıştın;

wordpress-guncel-ping-servisleri

https://rpc.pingomatic.com
https://rpc.twingly.com
https://api.feedster.com/ping
https://api.moreover.com/RPC2
https://api.moreover.com/ping
https://www.blogdigger.com/RPC2
https://www.blogshares.com/rpc.php
https://www.blogsnow.com/ping
https://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi
https://bulkfeeds.net/rpc
https://www.newsisfree.com/xmlrpctest.php
https://ping.blo.gs/
https://ping.feedburner.com
https://ping.syndic8.com/xmlrpc.php
https://ping.weblogalot.com/rpc.php
https://rpc.blogrolling.com/pinger/
https://rpc.technorati.com/rpc/ping
https://rpc.weblogs.com/RPC2
https://www.feedsubmitter.com
https://blo.gs/ping.php
https://www.pingerati.net
https://www.pingmyblog.com
https://geourl.org/ping
https://ipings.com
https://www.weblogalot.com/ping

Ardından değişiklikleri kaydet butonuna basarak, pingleme sitelerinin sitenize çağırılmasını sağlayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra yazacağınız her yazıda, listede bulunan ping siteleri, sitenize yeni bir yazı girildiğini anlayacak ve bu sayede google’da daha hızlı yükselişe geçebileceksiniz.

Yukarıdaki liste WordPress tarafından önerilen pingleme siteleri olup, dilediğinizi çıkarabilir, dilerseniz farklı pingleme siteleri de ekleyebilirsiniz.

Şunu unutmamakta fayda var, yukarıdaki pingleme listesi ideal sayıda olup, daha fazla eklenemsi durumunda sitenizin trafiğini ve CPU’sunu arttırabilirsiniz.

Dilerseniz otomatik pingleme yaptıktan sonra, alternatif pingleme yollarını deneyebilirsiniz,

Feed Shark tarafından yayınlanan ve içerisinde 60 adet pingleme sitesi bulunan pingleme hizmetini manuel olarak yapmak istiyorsanız Burayı tıklayın.

Yukarıdaki pingleme lsitesinden haricen, wordpress tarafından resmi sitede yayınlanan ve Dünyaca ünlü wordpress uzmanı Vladimir Prelovac tarafından yayınlanan ping listesine ise Buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Unutmayın, yazılarınız ne kadar özgün olursa, siteleriniz google’da o kadar değer kazanacaktır. Kopyala, yapıştır makaleleri sitenize ne kadar eklerseniz ekleyin veya bu pingleme işlemlerini kopya sitelerinizde ne kadar tekrarlarsanız tekrarlayın, üst sıralara her zaman özgün içerikli siteler çıkacaktır.

 

Bir başka wordpress dersine görüşmek üzere, bilgi ile kalın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉