• PAYLAŞ

YouTube Ekolayzer Ayarı Nasıl Yapılır?

  • 30/09/2016 - 19:40
  • 1 Yorum
  • 1119 görüntüleme

İnternette gezinirken youtube ve SoundCloud gibi siteler üzerinden müzik dinlerken ekolayzer ayarlaması yapabileceğinizi dah önce biliyor muydunuz?  Nasilyapilir.com farkıyla YouTube ve SoundCloud gibi ünlü müzik ve video siteleri başta olmak üzere bir çok platformda müzik dinlerken, ekolayzer ayarlaması yapmanın yolunu konun devamında siz değerli ziyaretçilerimize anlatıyoruz.

 

YouTube hepimizin bildiği gibi dünyaca ünlü büyük bir müzik denizi haline geldi. Dünya genelinde yayınlanan yüzlerce farlı dilde, milyonlarca şarkı ve müziğin paylaşıldığı YouTube’ta, hemen hemen hepimiz  internette surf yaparken, sosyal medyada turlarken, ve maillerimizde gezinirken müzik dinleyebiliyoruz.

Gelişen teknoloji ve ulaşılabilirlik sayesinde günümüzde bilgisayarlarımızda müzik saklamak pek de gerekli değil. Çünkü youtube’a girip bir şarkıyı açıp dinlemek çok kısa bir sürede gerçekleşebiliyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri de gelişen teknoloji ile birlikte internetin her geçen gün daha hızlı hale gelmesi. Artık internet adeta kendi bilgisayarımızın hard-diski görevi görüyor. YouTube’dan dilediğiniz vakitte istediğiniz zaman seçtiğiniz şarkıyı dinleyebiliyorsunuz. Tabi sadece youtube demek yanlış olur, ayrıca SoundCloud ve Spotify gibi Dünyanın en çok kullanılan müzik uygulamaları da buna dahil diyebiliriz.

youtube-ekolayzir

YouTube’ta ekolayzer ayarı nasıl yapılır?

Tabi sadece YouTube değil, internet tarayıcınız üzerinden YouTube’un başta olmak üzere SoundCloud ve daha bir sürü siteler üzerinden bildiğiniz üzere müzik dinleyebilirsiniz.

Ancak bu tip hizmetlerin ve sitelerin hiçbirinin müzik ya da şarkıo dinlerken video playerlarında ekolayzer ayarlaması yapmak mümkün olmuyor. Zaten çoğu kişinin de ihtiyacı olabileceğini pek sanmıyoruz. Ancak yine de ihtiyacı olanlar için, bu yazımızda internet tarayıcınız ile surf yaparken, aynı zamanda müzik dinlerken, nasıl equalizer ayarlaması yapabileceğinizi sizlere açıklayacağız.

Yalnızca Chrome ya da Chromium tabanlı bir tarayıcı kullanıyorsanız bu özellikten faydalanabileceğinizi öncelik olarak belirtelim.

İnternet tarayıcınız üzerinden müzik dinleyebilmeniz için, öncelikle Chrome tarayıcı eklentilerini çalıştıran bir tarayıcıya, yani Chromium tabanlı bir tarayıcıya ihtiyacınız var. Kısacası Chrome tarayıcısına ihtiyacınız var.

Audio EQ adındaki ufak ve oldukça kullanışlu bu eklenti sayesinde, Chromium tabanlı tarayıcınız ile girdiğiniz tüm siteler üzerinde çalan müzik ve videolarda equaizer ayarlaması yapabilirsiniz.

Audio EQ Eklentisini Buradan  indirip kurarak, siz de bundan böyle kendi müzik zevkinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

İşte bu kadar basit.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


nasilyapilir com
Hasan - 16/12/2016 - 03:38

Telefonda nası yapabillirim youtube soundcloud gibi uygulamalarda

Cevapla
Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉