• PAYLAŞ

Youtube İle Büyük Paralar Nasıl Kazanılır?

  • 22/05/2017 - 14:34
  • 0 Yorum
  • 547 görüntüleme

Teknolojinin gelişmesi hayatımızın her alanında bir değişikliği de beraberin getiriyor. Bunlardan birisi de çektiğimiz videoları yüklediğimiz internet sitesi Youtube tarafından yapılan işlemlerdir. Bu sitenin eklenen videolardan para kazanılmasını aktif hale getirmesi ile birlikte milyonlarca insan kendi kanallarını oluşturmayı başladı. Bunlardan bazıları gerçekten harika kanallar oluştururken bazıları da daha aştan ellerinde ki avantajları kaybettiler. Ancak her gün yeni insanların geldiği sitede gerçekten büyük paralar kazanma şansınız var. Tabi bunu doğru taktik ile yaptığınız da bu ihtimal daha yüksek oluyor. Bu yazımızda sizlere Youtube üzerinden binlerce lirayı nasıl kazanabileceğiniz hakkında bazı tüyolar vermeye çalışacağız.

Yeni Kanallar Keşfedin

Kendi kanalınızı oluşturmadan önce yapmanız gereken ilk iş başarıyı yakalamış kanallarda neler yapıldığına bir bakın. Bu kanallarda nasıl içerikler oluşturulduğunu bunu yaparken neleri başardıklarını ve nelere dikkat ettiklerine odaklanın. Bu kanallardan edindiğiniz deneyimler kendi kanalınızı oluştururken size birer avantaj sağlayacaktır. Amacınız sürekli olarak abone sayınızı arttırmak olmalıdır. Yüksek abone sayısı demek her videonuzun milyonlarca kişi tarafından izlenmesi anlamına gelecektir. O nedenle bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor.

İçerikleriniz Harika Olmasına Dikkat Edin

Paylaşımlarını istediğiniz her konuda yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk işlemler konunuzu belirlemek olacaktır. Belirlediğiniz konu ne olursa olsun içeriklerinizin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. İnsanlar bunu sadece izlemek için değil aynı zamanda eğlenmek için izlemesini sağlamalısınız. İzledikleri videolardan bilgi alabileceklerini ve eğleneceklerinin farkına varan insanlar sizin kanalınızı tanıtmanızda yardımcı olacaklardır.

Abone Sayınıza Odaklanın

Abone sayınızın artış göstermesi sayesinde sadece bir videonuzun izlenmesinin yerine tamamının sürekli olarak izlenmesini sağlayabilirsiniz. O nedenle videonuzun açıklama kısmında ve üzerinde sürekli olarak videoyu izleyen kişilerden abone olmalarını isteyebilirsiniz. Bu sizin kanalınızın sürdürebilirliğini arttırma konusunda amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Çok hızlı ve ekstra bir sayının olması düşük kalitede bir içeriğiniz bile milyonlarca izlenme sayılarına ulaşabilir. Önemli olan sürdürebilirliği sağlamak olacaktır.

Paylaşılmaya Değer İçerikler oluşturun

Hazırlayıp yayınlayacağınız içerikler sadece bir kez izlenip tekrar bakılmayacaklar arasında olmamalıdır. Yaptığınız paylaşımların insanlar tarafından sağlanmasına odaklanmanız sizin için faydalı olacaktır. O nedenle paylaşılmalarına da dikkat etmelisiniz. Bir bilgi kanalı oluşturuyorsanız bu bilginin değerinin artmasını sağlamak ve öğrenen kişilerin diğerleri ile paylaşmasını sağlanmasına da odaklanmanız sizler açısından önemli olacaktır. Ne kadar çok paylaşılırsa videonuz o kadar çok izlenecek ve abone sayısı da otomatik olarak artacaktır.

Birden Fazla Video İzlenmesini Sağlayın

Kanalınızda tesadüf olsa da bir içerik izleyen bir kişinin diğer videolarınızı da izlemesini sağlayın. Bunun için izlenme listeleri hazırlayın. Videolarınızın sonunda kanalınızda paylaşılan diğer videoları gösteren küçük ekranlar oluşturun ve insanların onlara geçmesini sağlayacak şekilde düzenlemeler yapın. Bu kanal kaliteniz açısından size fayda sağlayacaktır.

İzleyicileriniz İle Etkileşime Girin

İzleyicilerinizi hiçbir zaman görmezden gelmeyin. Onların yaptıkları yorumlara cevap vermeye çalışın ve onlarla ilgilendiğinizi onlara hissettirin. Hatta bunlar için özel izleyici videoları çekmeniz avantajınıza olacaktır. İzleyicilerinizin etkileşime girmiş olması harika bir sayıya ulaşma konusunda size yardımcı olacaktır.

Başarınızı Ölçün

Youtube kanal sahiplerine özel izlenme istatistikleri sunmaktadır. Bunlara sürekli olarak bakmak motivasyonunuzu yükseltme açısından size yardımcı olacaktır. Her gün bakmak yerine her hafta bir kez istatistiklerinize bakmak ve insanların en çok hangi videoları seyrettiğini görmek oluşturacağınız içerikler hakkında da size bilgi verecektir. Bu sayede başarınızı ölçme konusunda daha başarılı bir kıstas kullanmış olacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉