• PAYLAŞ

Yüze Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

  • 28/06/2017 - 15:55
  • 0 Yorum
  • 730 görüntüleme

Moda, birçok insanın yakından takip ettiği giyim, aksesuar vb. ürünlerin de popüler olmaya verilen genel bir terimdir diyebiliriz. Hemen hemen herkes özellikle yaz aylarında güneş gözlüğü takmaktadır. Fakat herkes kendi yüz tiplerine göre güneş gözlüğü bulamamaktadır. Peki, Yüze Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

 

                Çok fazla yüz çeşit tipi bulunmaktadır. Yuvarlak, kalp, kare, yumurta şeklinde, oval, üçgen yüz ve elma şekilli yüz gibi çeşitli yüz tipleri bulunmaktadır. Bu yüz çeşitlerine göre de aynı şekilde gözlük şekilleri bulunmaktadır. Örnek olarak resimde gördüğünüz gibi.

 

 

Bazı kişiler ne tür yüz tipine ait olduğunu bile bilememektedir. Kısaca örnek verecek olursak, eğer dar bir çeneniz ve geniş alna sahip iseniz siz kalp yüz tipi türlerine girmektesiniz. Bu yüz tiplerine en uygun gözlük çeşitleri ise köşeli gözlük türleridir. Sebebi ise, göz hatlarını geniş göstermekle beraber yüzünüze tam oturmaktadır. Örnek sanatçı olarak Rihanna kalp tipi yüz türüne girmektedir.

 

Köşeli yüz tipine sahip iseniz, siz kareli yüz tiplerine girmektesiniz. Bu tipte ki kişiler daha fazla güneş gözlüğü türlerini tercih edebilirler. Örneğin; oval, çekik ve yuvarlak güneş gözlükleri yüzünüze tam oturmakla beraber güzelliğinizi daha güzel gösterecektir. Örnek sanatçı olarak Sandra Bullock, kare yüz tipine girmektedir.

 

Eğer ince bir çene, görülen elmacık kemikleri ve orantılı bir yüz hattına sahip iseniz sizin yüz tipiniz oval yüz şeklindedir. Bu yüz tiplerinde çok fazla sınırlama olmadığı gibi yuvarlak, Kelebek, köşeli, çekik, damla ve oval gibi gözlük türlerini seçebilirsiniz. Örnek sanatçı olarak Beyoncê, oval yüz tip türüne girmektedir.

 

Üçgen yüz tipleri kalp yüz tipleri ile hemen hemen aynı yüz hatları içermekle beraber aynı gözlük tiplerini kullanabilirler. Dar çene ve geniş alınlı yüz tiplerinden bir diğeri üçgen yüz tipleridir. Kullanabileceği güneş gözlük tipleri ise çekik, köşeli ve pilot gözlük türleridir. Eğer bunları kullanırsa dar olan çene dengelenmiş olacak ve yüz güzelliği artacaktır. Örnek sanatçı olarak Reese Witherspoon, üçgen yüz tipi türüne girmektedir. Bu gibi örneklere bakarak siz de yüzünüze ait olan gözlük türlerini seçebilirsiniz.

 

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉