• PAYLAŞ

Zamandan Tasarruf nasıl yapılır?

  • 01/08/2016 - 17:44
  • 0 Yorum
  • 981 görüntüleme

İletişim yolları ne kadar çok olursa olsun ya da ulaşım araçlarının hızı ne kadar artarsa artsın günümüzde insanların en büyük şikayeti zamanlarının onlara tam olarak yetmediği yönünde oluyor. Bu en çok da ekonomik çerçevede çalışan insanların yaptıkları davranışların başında geliyor. Bu yazımızda size zamandan nasıl tasarruf edebileceğiniz hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Bu bilgilerin ışığında kendinize ekstra zamanlar ortaya çıkarabileceksiniz.

Zamandan-tasarruf-nasıl-yapılır

Zaman tasarrufu yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken önceliklerini belirlemelisiniz. Bu önceliklerinize göre hareket edin. Önemli bir toplantı için hazırlık yapacaksanız, mailleriniz kontrol etmeyin, sosyal medyaya bakmayın sadece ona odaklanın bu süre eminiz size yeterli gelecektir. Özellikle son dönemde insanlarda sosyal medya bağımlığı giderek artıyor. Sizlerde bu yönde bir bağımlılık varsa dikkat etmenizde fayda vardır.

Etrafınızda bulunan hiçbir şeyin dikkatinizi dağıtmamasına izin vermeyin. Önemli bir işiniz var ve onu tamamlamak için yoğun bir mesai harcıyorken etrafınızda ne olursa olsun sizi işinizden alı koymamasına çalışın. Örneğin telefonunuzu sessize alın ve göremeyeceğiniz bir yere koyun. Çalışma planı hazırlayın ancak bu planı çok sıkı bir şekilde yapmayın. Çünkü çok sıkı ve zaman farkı olmayan planlar sizin canınızı sıkacaktır. Daha esnek olmaya çalışın plan yaparken.

Özellikle bir gece önceden listeler yapmaya çalışın. Liste yapmak için internette telefonunuza indirebileceğiniz çok sayıda uygulama var. Ancak hepsi bir tarafa elinize bir kağıt ile kalem alarak liste yapabilirsiniz. Listenizin ilk sıralarında aciliyeti olan işleri yazın, sonuna doğru daha kolay yapılacak işleri sıraların. Akşam o listeyi tamamladığınızı rahat bir şekilde görmek sizi mutlu edecektir.

Uzun ve zor bir güne başlamadan önce uykunuzu almış olmak çok önemlidir. Çünkü dinlenmiş bir vücut hep işinizi daha iyi yapmanıza yardımcı olacaktır hem de konsantre olmanıza yardımcı olacaktır. Sizden yardım isteyen insanların her isteklerine evet demeyin. Ancak programınızda boşluk varsa o zaman onlara yardım edebileceğinizi söyleyin. Mutlaka ailenize ve yakınlarınıza vakit ayırın. Çünkü sürekli iş içinde olmak sizi bir süre sonra bunaltacaktır. Bu duruma düşmemek için etrafınızda iş ile ilgili olmayan insanlar ile iletişim kurmak önemlidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉