• PAYLAŞ

Pilates Nasıl Yapılır?

  • 01/08/2016 - 17:48
  • 0 Yorum
  • 961 görüntüleme

Günümüzde birçok insan eklem ağrılarından şikayetçi olmaktadır. Bunun en önemli nedeni hareketsizlik olarak söyleyebiliriz. Evde ya da bir spor salonunda basit birkaç plates hareketi yaparak kendi egzersizini yapabilirsiniz. Bilmeyenler için plates’in ne olduğu hakkında biraz bilgi verelim. Pilates amaç olarak vücudunun dik bir şekilde durmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bir spordur. Son yüzyıl içerisinde geliştirilen ve insanlar tarafından beğenilerek yapılan sporlardan bir tanesidir. Kolay bir şekilde yapılması nedeniyle birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir. Bu sporun içinde herhangi bir yarış olmadığı için toplumun her kısmı tarafından benimsenerek yapılmaya başlanmıştır.

pilates-nasıl-yapılır

Pilates nasıl yapılır? Sorusunu cevaplayalım şimdide. Pilates yapmak çok kolay bir iştir. Bu sporu yapmaya başlamadan önce kendimizi buna hazırlamalıyız. Bu spora vücudumuzu hazırlamak için tüm kaslarımızı açarak ilk işimizi yapmaya başlamalıyız. Kaslarımızı iyice açtıktan sonra pilates için belirlenen hareketleri yapmaya başlayabiliriz. Bunun için internette sayısız fotoğraf, yazı ve video bulabilirsiniz. Temel plates hareketlerini öğrenebilir ve pilates için gerekli olan malzemeleri edinerek rahatlıkla evde, dışarda ya da tercih edebileceğiniz her hangi bir yerde bu sporu yapabilirsiniz. Bu konuda özel olarak sayfalar kuran kişilerin belirli bir sıraya göre hazırladığı bir video topluluğunu da bularak izleyebilirsiniz.

Bizim bu konuda size yapabileceğimize en önemli uyarı ısınma ve açma germe hareketlerini yapmadan bu sporu yapmaya başlamamanız yönünde olacaktır. Çünkü bunları uygulamadığınız taktirde istemediğiniz sakatlıklar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sporun ortaya çıkaran ise Joseph Pilates’dir. 1880 doğumlu bu adam çelimsiz ve dikkat çekmeyen bir vücuda sahipmiş. Bunun için vücudunu geliştirmek için kayak ve jimnastik sporlarına çok büyük ilgi duydu bunlardan esinlenerek ortaya pilates’i çıkardı. İlk ortaya çıktığında sadece 500 Pilates hareketi varken günümüzde bu sayı giderek artmaktadır. Çünkü yapı olarak gelişmeye açık ender sporlardan birisidir. Günümüzde pilates’in anlamı kontrol sporu olarak isimlendirilmektedir. Bu sporu yapmaya başlayan kişiler belirli bir süre sonra kendilerini geliştirmeye başladıklarını ve daha sağlıklı bir şekilde hareket edebildiklerini özellikler vurgulamaya başladılar. Sizlerde bunlardan birisi olabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉