• PAYLAŞ

100 TL ile Yatırım ve Birikim Nasıl Yapılır?

  • 06/12/2016 - 12:13
  • 0 Yorum
  • 1426 görüntüleme

100 TL ile Yatırım ve Birikim Nasıl Yapılır?

İnsanlar para biriktirmek için her zaman çok paraları olması gerektiğini düşünürler. Ancak atalarımız ne demişlerdir bir hatırlayalım sonra yazımıza devam edelim. Damlaya damlaya göl olur. Birikim yapmak isteyenlerin bu lafı unutmamaları gerekiyor. Kenara hiçbir para atmazsanız tabi ki birikim yapamazsınız. Ancak kenara günlük 1 TL atsanız yıl sonunda 365 TL’niz olur. 10 TL atsanız 3650 TL birikmiş paranız olur. Birikim ve Yatırım birbirlerini tetikleyen iki ekonomik kavramdır. Birikim yaparak oluşturulan miktarı gerekli yatırım araçlarını kullanarak değerlendirirseniz bir anda elinizde bulunan birikimin üzerinde bir paranız olacaktır. Tabi, bu noktada önemli olan doğru yatırım aracını tercih etmektir. Yoksa elinizde olan birikmişiniz de bir anda yok olacaktır.

100-tl-ile-yatirim-nasil-yapilir

100 TL ile Birikim Yapmaya Başlayın

Adım adım ilerleyelim. İlk olarak 100 TL ile birikim yapmaya başlayalım. Birikim yapmak için önemli olan ne miktar değildir, önemli olan bir şekilde birikim yapmaya başlamaktır. Hiç para olmamasından cebinizde 100 TL olması daha iyidir. Bu tutarla birikim için ilk adımları atabilirsiniz. Yürümeyi öğrenmeden koşmayı öğrenemeyiz. Bu bir gerçektir. Bu para ile ilk yapmanız gereken işlem bir birikim hesabı açmak olacaktır. İşlemi gerçekleştirmek için bankaya gitmeye gerek yoktur. İnternet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ya da direkt internet üzerinden şubesiz bankacılık hizmeti sunan kanalları kullanabilirsiniz. Bu kanallar diğerlerine göre daha yüksek faiz imkanı sunmaktadır. Çünkü şube masrafı olmadığı için insanları çekmek için bu yol tercih edilmektedir. Elinizde bulunan 100 TL için günlük, aylık ve yıllık oranlarda faiz geliri elde edebilirsiniz. Bu yatırımınızı güçlendirmek içinse elinize geçen her parayı buraya ekleyerek birikiminizi arttırmanız daha iyi olacaktır.

100 TL ile Yatırım Yapabilirsiniz

Kimse size o kadar miktar ile yatırım yapmak isteseniz hayır demeyecektir. Düşük miktarla yatırıma başlayan insanların kazanma potansiyeli daha yüksek olur. Çünkü o miktarı kaybetseniz de canınız sıkılmayacaktır. Bu da risk almanızı kolaylaştıracaktır. Ancak yüksek miktarla borsa, Forex gibi kanallara girdiğiniz de risk alma oranınız düşük olacağından kazanacağınız oranda az olacaktır. Sadece bu piyasalarda değil farklı alanlarda da 100 TL’niz iler yatırıma başlayabilirsiniz. Döviz veya altın yatırımı yapabilirsiniz. Ya da riski düşük olan B tipi yatırım fonlarına yönelebilirsiniz. 100 TL az bir miktar gibi görünse de üzerinde düşünüldüğün de aslında çok fazla kaynaktan yararlanarak yatırım yapılabilecek miktardır. Önemli olan sizin eliniz deki paranın değerli olduğunu kabul etmeniz gerekiyor.

100-tl-ile-yatirim-nasil-yapilir-1

100 TL İle Ticaret Yaparak Para kazanmak

Ülkemiz de çok büyük zenginlerin hikayelerini mutlaka duymuşsunuzdur. Hiçbir şeyim yoktu pazarda limon satarak bu günlere geldiklerini duymuşsunuzdur mutlaka. Çok mu para bir kasa limon alıp satmak. Tabi ki değil, önemli olan girişimci ruhla hareket etmektir. 100 liraya 200 limon alsa. Tanesini 75 kuruştan satsa elinde toplam 150 TL’si olur. Bu para ile 300 limon alarak yoluna devam edebilir. Biz size limon satın demiyoruz bu para ile internet üzerinden basit bir ticaret yapabilirsiniz. Örneğin gittigidiyor da satılan ürünleri alibaba ile karşılaştırabilirsiniz. Aralarında ki fiyat farkı inanılmaz olan ürünlere mutlaka denk geleceksiniz. Bu ürünleri oradan alarak internet üzerinden satışı gerçekleştirerek oturduğunuz yerden ticaret yapabilirsiniz. Burada önemli olan hızlıca paraya dönüştürebileceğiniz parçayı bulabilmenizdir. Yanlış yatırım yaparsanız tek kaybınız beklemek olacaktır. Ayrıca elinize geçecek ürünlerin kargo ücretlerini de mutlaka öğrenmelisiniz. Sonuçta yurtdışından ürün alıyorsunuz.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉