• PAYLAŞ

Kışı Kilo Almadan Nasıl Geçirirsiniz?

  • 06/12/2016 - 12:15
  • 0 Yorum
  • 731 görüntüleme

Kışı Kilo Almadan Nasıl Geçirirsiniz?

Artık tam anlamı ile kışı yaşamaya başladık. Ülkemizin birçok noktasına ilk karlar düşmeye çoktan başladı. Kar yağmasa da soğuk havanın etkisi ile birlikte kalın elbiselerimizi çoktan çıkardık. Bu yazıda sizlere kış aylarında nasıl giyeceğinizden bahsetmeyeceğiz. Amacımız yaz yaklaştığında başımıza bela olan kilo derdine kıştan nasıl önlem alabileceğimizdir. Kış aylarında insanlar daha az hareket ettikleri için daha hızlı bir şekilde kilo alabiliyorlar. Bunun nedenlerini hepimiz biliyoruz. Ancak onların nasıl önüne geçebileceğimiz konusunda tam bilgiye sahip değiliz. Kış aylarını kilo almadan kurtulmanıza yardımcı olacak tavsiyelerimizi mutlaka okuyun. Yaza mutlu girin.

kis-doneminde-kilo-almak

Kış Aylarını Kilo Almadan Nasıl Atlatırım?

Kış geldi bu havalarda spor da yapılmaz derseniz hata edersiniz. Kilo almanızın en büyük sebebi kış aylarında hareketsiz kalmanızdır. Kışlık giysilerinizi giyin berenizi ve eldiveninizi takın ve spor yapmaya başlayın. Kışın havalar erken karardığı için vücudumuz güneşten yeterli miktarda yararlanamıyor. O nedenle uykunuza dikkat edin. Saat gece yarısı olmadan mutlaka yatağa girin ve erken kalmaya çalışın. Bu düzen sadece kış dönemi için değil yaz döneminde de size kilo verdirecektir.

Susuz kalmak insanların kolayca kilo almasına neden oluyor. Özellikle kış aylarında vücudumuza yeterli miktarda su girmiyor. O nedenle elinizin altında mutlaka su bulundurun. Ya da bunun yerine şekeri olmayan sıcak içecekleri tüketebilirsiniz. Kış döneminde karbonhidratları akıllı bir şekilde tükettiğiniz de zarardan çok yararı olacaktır. Yaz döneminde kilo vermek için ilk tavsiye salata yemeniz gerektiği olacaktır. Ancak kış döneminde bunun yerine sıcak bir çorba tüketmek daha iyidir. Kışın sıcak çorba içmek enerjinizin artmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda metabolizmanızın hızlanmasına da katkı sağlıyor. Kışın kış sebzelerini mutlaka tüketin. Karnabahar, kabak, Brüksel lahanası gibi besinleri mutlaka tüketin.

kis-doneminde-kilo-almak-1

Öğün atlamayın. Bu sadece kış dönemi için değil hayatımızın her günü için geçerli bir tavsiyedir. Kış aylarında daha çok dikkat edilmelidir. Kalorisi bol olan atıştırmalardan uzak durun. Bunlar kilo olmanızı kolaylaştıracaktır. Ve son olarak düzenli olarak tartının ki kilo aldığınızı giydiğinizin elbisenin içine sığmadığınız da fark etmeyin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉