• PAYLAŞ

ABD’den Türkiye’yi Aramak Ücretsiz

  • 30/06/2016 - 14:05
  • 0 Yorum
  • 870 görüntüleme

save-money-with-these-awesome-freebies-from-your-cellular-provider.1280x600

28.06.2016 akşam saatlerin de yaşanan hain terör saldırısı İstanbul Atatürk Hava Limanı’nda gerçekleşmesinin arkasından, ABD genelinde bulunan GSM operatörlerinden destek geldi. İstanbul’da gerçekleşen saldırıdan hemen sonra saldırı itibariyle gerçekleşen terör saldırısından sonra, ABD genelinde bulunan GSM operatörleri örnek bir davranışa imza attılar.

Sprint, Verizon, AT&T, T-Mobile operatörleri, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen hain terör saldırısının hemen sonrasında, ABD’den yaşayan kullanıcılarının Türkiye’deki tüm telefon numaralarına yönelik ücretsiz olarak arama yapılabileceğini ve mesaj gönderilebileceğini duyurarak bir ilke imza attılar.

ABD bulunan GSM operatörleri CEO’ları bu kararı alırken ABD’de yaşayan kullanıcıların yakınlarıyla kolaylıkla irtibata geçmeleri için aldıklarını söylediler.

T-Mobile GSM operatörünün CEO’su John Legere, ABD’de yaşayan kullanıcılarının Türkiye’deki telefon numaralarına bedava arama ve mesajlaşma uygulamasının tarihinin 5 Temmuz tarihine dek geçerli olacağının altını çizerek İstanbul’da gerçekleşen hain terör saldırısını kınadı.

iPhone-5-Proto-All-Carriers

Sprint GSM operatörünün CEO’su Marcelo Claure, ABD’de yaşayan kullanıcılarının Türkiye’deki telefon numaralarına bedava arama ve mesajlaşma uygulamasının tarihinin 5 Temmuz tarihine dek geçerli olacağının altını çizerek İstanbul’da gerçekleşen hain terör saldırısını kınadı.

Verizon GSM operatörünün ise; dünya çapında bulunan 170 bin çalışanlarının Türkiye’deki hain saldırıda hayatını kaybedenlerin bütün  ailelerine ve arkadaşlarına  baş sağlığı dileklerini ilettiğini ifade ederken aynı zaman da terör saldırısını kınadı.

Verizon GSM operatörünün aynı zaman da 28-29 Haziran tarihlerinde Türkiye’ye karşın yapılacak tüm aramalar da  vergiler haricindeki bütün   mesajlaşmaların ve arama ücretsiz olacağını dile getirdi.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉