• PAYLAŞ

Facebook Güvenlik Uygulaması İstanbul’da Kullanıldı

  • 30/06/2016 - 14:30
  • 0 Yorum
  • 821 görüntüleme

4 (1)

28.06.2016 akşam saatlerin de yaşanan hain terör saldırısı İstanbul Atatürk Hava Limanı’nda gerçekleşti. Facebook, yakın zaman içerisinde uygulamaya koyduğu Güvenlik Güncellemesi uygulamasını bu kez İstanbul için anın da devreye soktu!

28.06.2016 akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ardı ardına yaşanan patlamalar, ülkemizi bir kez daha yasa boğmuş durumda. Facebook da, bu konu da oldukça duyarlı davranarak yakınlarının ne durumda olduğunu merak edenler için buna benzer saldırı ve felaketler için  devreye soktuğu Güvenlik Durumu Güncellemesini bu kez İstanbul’da bulunan kullanıcıları için devreye aldı.

Facebook kullanıcısı iseniz ve siz de İstanbul’da yaşıyorsanız ve Facebook’taki arkadaşlarınıza durumunuzun iyi olduğunuzu bildirmek istiyorsanız, Bildirimleriniz arasında baktığınız da durumunuzla ilgili bir bildirim göreceksiniz. Facebook’u açtığınız da, Facebook sayfanızın üstünde göreceğiniz  seçenekten Güvenlik Güncellemesi kısmına tıklıyoruz sonraki aşamada “Güvenlik Durumunu Güncelle” seçeneğine tıklayarak sevdiklerinize ve yakınlarınıza iyi olduğunuzu bildirebilirsiniz.

Facebook, bu uygulamayı daha önce de kullanarak, Paris saldırılarında ve çeşitli doğa felaketlerinde oldukça hızlı bir şekil de hayata geçirerek olumlu sonuçlar almıştı. Facebook’un bu uygulaması hem yerel yetkililere kolaylık sağlarken ortadaki panik havasını boşa olan endişelerin sayısının alt seviyelere taşınmasına yardımcı olmaktadır. Paris saldırılarından sonra, Fransa da buna benzer bir proje hazırlayarak vatandaşlarını yönlendirecek ve yapmaları gerekenleri bildireceği mobil uygulamaya sundu. Umarız bu uygulamaların dünyada kullanılmaya ihtiyacı kalmaz.

4 (3)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉