• PAYLAŞ

Samsung Galaxy Note 7 İris İle Geliyor

  • 29/06/2016 - 20:18
  • 0 Yorum
  • 805 görüntüleme

Telefonlarımız her geçen gün özelliklerine bir yenisini katmakta. Geçmişe doğru şöyle bir baktığınızda kullandığımız telefonların ekranlarının yeşil olup hesap makinalarına benzediğini hatırlayıp inceden bir tebessüm edeceksiniz. Günümüzde teknolojinin vardığı noktalara bakarsa zaten başka bir şey yapmamız mümkün. Telefonlarla resim çekmek sadece az kullanılan bir özellikken şimdi neredeyse telefonlar profesyonel fotoğraf makinalarına taş çıkaracak hale gelmiş durumda. Samsung bu yeniliklere bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Note 7 çok yakın zamanda tanıtılacak merakla beklenen telefonun en önemli özelliklerinden biri de mobil ödemeler için sunulacak olan, kişinin kimliğini doğrulama ve telefonun kilidini açmak için kullanıcısına ait olan iris tarayıcısı oldu.

Samsung, yeni phablet modeli olan Galaxy Note 7’de parmak izi tarayıcının bulunmasının yanı sıra, göz tarama özelliği olan İrisi’ de kullanmayı planlıyor. Sistemin, çalışma şekli çoklu kamera kullanarak kullanıcının ilk başta gözünü ve daha sonra yüzünü tarayarak algılayacak. Kullanıcının taranan göz, daha önceki kaydedilmiş olan görüntü ile uyduğundan emin olmak için üç farklı lens kullanıyor. Kızıl ötesi ışınlarla uygulama işlemci tarafından kontrol edilerek direk gözleri hedef olabiliyor.

Samsung Galaxy Note 7  İris tarayıcıda iki adet dar alan lens kullanacak. Bu lensler gözü tararken, üçüncü olan bir lens de geniş görüş alanına sahip olarak direk kullanıcının yüzünü tarayacak. Tarama esnasın da göz veya yüz uyum sağlamazsa, bir sesli mesaj uyarısı ile kullanıcının tekrar taratması istenecek. Telefon dünyasında geniş bir yer bulacak olan bu teknolojinin yakın zaman da diğer büyük markalar tarafında da kullanıma sunulacaktır. Samsung Galaxy Note 7 bu alanda adımı atmış oldu. Samsung’un phablet modeli olan Galaxy Note 7 modelini 2 Ağustos gibi kullanıcılarına tanıtması bekleniyor.

1467092928_patiiçerik

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉